close
Komerční články

Nebojte se inflace. Chytrá investice do zlata vaše úspory ochrání

gold-is-money-2020767_1280

Inflace hrozí celému světa a je to hlavní strašák každého, kdo neutrácí vše, co vydělá, ale snaží se budovat také nějaké úspory. Takové chování je samozřejmě správné a žádoucí, ale nevýhodou je, že pokud peníze uchováváte v hotovosti na běžném účtu, pomalu ale jistě vám je likviduje právě inflace. Ta znehodnocuje úspory zcela běžně, ale bohužel se v příštích letech očekává poměrně dramatický nástup inflace v jednotkách procent, který už může vaše peníze drasticky zasáhnout. Jak se tomuto ubránit? Odpovědí je vhodná investice. Kromě klasických nemovitostí se nabízí ještě cenné kovy, zejména pak zlato, které po dlouhá desetiletí ukazuje, že je skutečně stabilní komoditou, která má budoucnost. Máte-li úspory v řádech deseti či sta tisíců, je to nejlepší volba, jak své peníze efektivně a rozumně využít.

Proč právě zlato?

Jedná se o cenný kov s trvalou hodnotou, která je osvědčena léty a léty na trhu. Navíc je zlato jedinou investiční komoditou, která je osvobozena od DPH. To pro vás v praxi znamená, že již při nákupu ušetříte oproti jiným komoditám celých 21 %. Je to výrazná úspora, která se rozhodně vyplatí.

Prodej investičního zlata je letos skutečně v kurzu. Prodejci hlásí rekordní přírůstek nových klientů, proto je důležité nepropásnout tuto příležitost. Poptávka totiž bude ceny zlata šroubovat vzhůru a už za pár měsíců může být cena daleko vyšší. Investujte do zlata a získáte jistotu bezpečného přístavu pro vaše úspory.
Nákup zlatých slitků je velmi vhodný pro každého, kdo chce své peníze uložit rozumně a mít jejich osud pořád ve vlastních rukou. Investovat do zlata je samozřejmě možné díky různým investičním společnostem, ale ty si vždy za správu a výnos účtují vysoké poplatky, a navíc nemůžete své investice nijak ovlivnit.

Proč už není stříbro tak populární?

Je patrné, že v posledních letech poptávka po stříbru klesá. Ukazuje se, že tento cenný kov nemá takový potenciál růstu, a navíc je třeba počítat s tím, že při nákupu zaplatíte navíc 21 % DPH. Stříbro tedy netěží z daňové úlevy a je pro investory obecně méně výhodné. Navíc jeho cena více kolísá a ukazuje se, že většina investorů aktuálně stříbro prodává a nakupuje zlato. Jeho cena je sice nyní nízká, ale nepředpokládá se, že by v budoucnu dramaticky rostla.

Slitky, mince nebo medaile

Oblíbenou volbou na českém trhu jsou švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus. Mají vysokou kvalitu, jsou cenově dostupné a dobře známé, takže v případě potřeby se dají poměrně snadno prodat. Pokud preferujete diskrétnější nákupy bez sériového čísla, jsou ideální možností zlaté mince Wiener Philharmoniker. Nyní můžete zakoupit i zcela nové mince ročníku 2021. Tyto sběratelské kusy mají vysokou hodnotu, která v čase ještě více roste. Sbírka takových mincí má potenciál, že bude jednou výhodně zpeněžena. Podobně sběratelsky zajímavé jsou zlaté dukáty, které mají i jistou vlasteneckou hodnotu, a mohou být tedy třeba vhodným dárkem. Svatováclavské dukáty se vyrábí v tradiční velikosti a ryzosti tak, jak ji ustanovil již císař a král Karel IV.

Jaká je situace na Slovensku

Investice ze Slovenska nejsou o nic složitější. Právě slovenští investoři často nakupují v Čechách, neboť ceny jsou zde často výhodnější a nabídka je širší. Není třeba bát se plateb za zahraniční převody, dnes většina bankovních institucí nabízí velmi výhodné kurzy a minimální poplatky za provedené platby. Slovenští investoři navíc mohou těžit i z toho, že některé prodejny sídlí na Moravě, takže z hranic je do nich výborná dostupnost. Konzervativní investoři tedy mohou nákupy uskutečnit osobně a vše si před nákupem dobře prohlédnout, případně investici na místě konzultovat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Dalibor Navrátil

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response