close

Byť tomu počasí v posledních několika dnech nemusí úplně odpovídat, tak se podzim nezadržitelně blíží. Přechodné období mezi létem a zimou není mezi lidmi moc oblíbené, protože většinou přináší časté deště, studený vítr a nízké teploty. Jenomže podzim také znamená nádherné období přírody, kdy rostliny hrají všemi barvami, čemuž byste dokonale mohli přizpůsobit i svou domácnost. Nejjednodušším způsobem je podzimní výzdoba interiéru i exteriéru.

Podzimní věnec

Dříve narození si asi budou myslet, že doba všudypřítomných věnců je už dávno pryč. Jenomže to není tak úplně pravda, protože věnce dnes zdobí vchodové dveře prakticky v každém období. Výjimkou není ani podzim. Vydejte se na procházku do přírody a nasbírejte:

  • barevné listy,
  • žaludy,
  • šišky,
  • větvičky.

Vytvořte si věnec dle vaší fantazie a estetických představ. Jako základ použijte polystyrenový věnec, na něhož s pomocí tavné pistole jednoduše přidáte potřebnou dekoraci.

Jak vytvořit dýňové stromky?

K podzimu neodmyslitelně patří dýně, a to ani nemusí být ve spojení s Halloweenem. Pokud se ovšem podíváte před rodinné domy, jejich výzdoba je poněkud jednotvárná. Proč tedy nezvolit trochu originálnější typ dekorace. Jako ideální řešení se jeví dýňové stromky. Základem je jednoduchá kovová konstrukce ve tvaru kužele, kterou bez obtíží koupíte v každém hobby marketu. Do ní pak naskládejte různé typy a velikosti dýní.

Kam umístit barevné šišky?

Trochu opomíjenou dekorací jsou barevné šišky. Jejich vytvoření zabere několik málo minut, a přitom budou dělat parádu po celý podzim. Svazek můžete umístit na kovový kroužek a například pověsit na dveře, plot nebo přilepit na okno. Výhodou je, že k tvoření dekorace můžete přizvat vaše ratolesti, takže si užijete spoustu příjemných rodinných chvilek. Používejte hlavně barvy podzimu, tedy žlutou, oranžovou, červenou nebo vínovou.

Udělejte svoji domácnost krásnou v jednom z nejhezčích období roku. Stačí použít barevné věnce, dýňové stromky nebo svazky barevných šišek a vaši sousedé vám budou dekorativní výzdobu závidět.

Tags : barevné šiškyjak připravit podzimní výzdobujak udělat podzimní věnecjak vytvořit dýňové stromkypodzimní výzdoba

The author Michaela

Leave a Response