close

Mnohdy se můžeme setkat s tipy, jak si zařídit pracovnu, aby byla praktická. Ne každý z nás má však potřebu či dostatek místa pro pracovnu, proto je oblíbenějším řešením menší pracovní koutek. Ten vám poskytne skvělé možnosti, přičemž může skvěle zapadnout do interiéru.

Pracovní koutek – spojení s okolím

U pracovního koutu je důležité, abyste ho co nejlépe zakomponovali do dané místnosti. Tak vás totiž nebude rušit, mnohdy je totiž součástí obývacího pokoje, který má více využití. Snažte se proto vybírat nábytek podobného designu jako ten, který už v pokoji je. Podobně je to také s barvami, i ty by měly ladit s okolním interiérem. Snažte se navíc volit nepříliš výrazné barvy, které vás nebudou rozptylovat při práci.

Kvalitní sezení

Obzvláště pokud pracujete z domu, je třeba pořídit si kvalitní židli. Sedavé zaměstnání má totiž na naše zdraví velký vliv, proto bychom tělu měli ulevit alespoň kvalitním posezením. Židle jsou nabízeny v různém provedení, nejlepší volbou bývají ty kancelářské. Nebývají sice zrovna nejhezčí, ovšem poskytnou tělu potřebnou oporu. Jestliže hledáte menší stoličku, vybírejte chytrý nábytek, který nabízí aktivní sezení. Alternativou je pak gymnastický míč.

Dostatek místa

Pro pohodlné pracování je nezbytný dostatečně velký stůl. A to zejména, pokud na něj potřebujete umístit laptop a další papírové dokumenty. Proto by stůl měl být široký alespoň 120 centimetrů. Snažte se chytře využít každého prostoru. Pod stůl lze umístit šuplíky, kam uložíte vše potřebné, na stůl pak lze pořídit různé organizéry, takže se vám nic netratí a budete to mít přímo u ruky. Záleží jen na vás, jak si svůj pracovní kout představujete.

Pracovní místo je důležité, jestliže si ho totiž zařídíte podle svého stylu, bude se vám v něm lépe trávit čas. Věnujte mu proto dostatek pozornosti a snažte se ho zařídit přesně podle svých potřeb.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : jak zařídit pracovní koutekjak zařídit pracovnupracovnapracovní koutekžidle k pracovnímu stolu

The author Michaela

Leave a Response