close

Každý domov potřebuje jednou za čas opravit. Nejen kvůli tomu, aby bezvadně fungovaly rozvody, nezatékalo do střechy, aby bylo vymalováno. Jistý refresh si zaslouží prostředí, které na vás působí psychicky a není dobré žít obklopen nábytkem starým 20 let.

Snadná rekonstrukce domu

Podívejme se nejprve na dům, kdy si jeho renovace řídíte sami. Oprava jakékoli části domova je jednou za čas nutná, aby vám stavba časem nespadla na hlavu. Jakmile se něco začne tzv. sypat, neodkládejte opravy, protože se vám to v konečném důsledku prodraží. Chátrání totiž způsobí větší poškození. Jestli vám začne praskat nosná zeď, stačí ji zpevnit. Když však budete poškození ignorovat, může do praskliny pronikat vlhkost, poškodí se elektrické vedení a už nebudete řešit pouze zeď. Co se opravuje nejčastěji? Různé rozvody. Například vody, protože zde se jedná o přívody i odpady. Potrubí zarůstá, protéká jím menší proud a vy následně musíte spotřebovat víc vody, protože malý pramen vody nikdy není tak teplý, jak požadujete a nikdy nedosáhnete takového tlaku. Rovněž tedy jde o velké prodražení. Dále je třeba mít kvalitní střešní krytinu, aby nikde nezatékalo a do domu nešel chlad, což vede k větší spotřebě energií. V úvahu přichází i moderní rekonstrukce domu, jako jsou například renovace zdiva, aplikace vytápění apod.

Rekonstrukce bytu snadno a rychle

I v bytě se provádí opravy, které domov zútulní. Například kuchyně a koupelny jsou místy, kde se řemeslníci mohou vyřádit. Stále ještě existuje mnoho bytů, kde jsou původní umakartová jádra. Dnes je moderní sádrokarton. Půvabnější je však i zařízení jako vany, umyvadla, toalety. Kuchyni lze špičkově vybavit, vaření vás bude bavit a usnadní se vám práce. Samozřejmě součástí rekonstrukce bytu je i úprava obývacího pokoje a ložnice. Sice si můžete říct, že zde se jedná o vymalování či výměnu nábytku. Ovšem i toto je třeba provést vkusně, proto se zeptejte designérů, kteří vám vymyslí designově příjemné zařízení, které bude i praktické (např. z pohledu úspornosti místa). Nevíte, na koho se obrátit? Profesionály v oboru jsou z firmy ZařizujiByt.cz, kde vyslechnou vaše přání a poradí vám, když si nebudete jistí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Martin Novotný

The author Martin Novotný

Leave a Response