close
Spolupráce

Nový obývací pokoj? Inspirujte se trendy roku 2022

obyvak

Chystáte se dělat nový obývací pokoj? Jelikož se jedná o místnost, která slouží obvykle nejen rodinným, ale i přátelským setkáváním, je vhodné, aby byla náležitě zařízena. A pokud máte trochu cit pro design, jistě využijete této příležitosti vytvořit si moderní obývací pokoj, který kopíruje současné trendy. Ze nabídky aktuálních trendů si jistě vyberte.

Inspirujte se přírodou

Jde o velmi sympatický trend, který je navíc nadčasový, a jisté je, že s ním nešlápnete vedle. Pusťte do svého domova hřejivé zemité tóny, které jsou inspirované dřevem, lesy, loukami nebo třeba oblohou. Tyto tlumené barvy v nás obvykle evokují příjemné pocity a materiály, jako je dřevo, nebo třeba ratan, zase přináší pocity pohodlí a útulnosti. Základem takového obývacího pokoje by tak měla být pohodlná sedačka z přírodních materiálů, dále dostatečné osvětlení a několik přírodních dekorací. Vybírat můžete konferenční stolky ideálně ze dřeva, protože se rovněž snadno udržují a jsou velmi univerzální.

Zaujměte světlem

Velmi trendy je ozvláštnit interiér zajímavými svítidly. Světla a lampy mají sice hlavně funkční úlohu, mohou však být také dekorativním prvkem. Aktuálně je velmi trendy volit výrazná svítidla, která zaujmou na první pohled. Prim samozřejmě hraje sklo, ale můžete rovněž zapojit materiály, jako je kov nebo dřevo. Vyplatí se pořídit rovnou ucelené série osvětlení – nebudete tak muset hledat světla, která by se k sobě hodila.

Vintage je nesmrtelné

Trendem, který se sezónu po sezóně vždy vrací, je vintage styl. Výhodou je, že tak můžete využít i nábytek, který je starší a zdědili jste jej třeba po babičce. Takové starší křeslo se tak snadno může stát výrazným prvkem vintage interiéru a doplnit zajímavým způsobem jinak střídmější interiér. Tyto vintage kousky mají osobité kouzlo a mohou zaujmout také svým příběhem nebo historií. Navíc je takové nakládání se starým nábytkem ryze ekologické a udržitelné a jistě dává smysl i z ekonomického hlediska.

Zdroj obrázku: Pixabay

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response