close

Orchideje patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější pokojové rostliny. I když se zdá, že starost o ně je velmi složitá, opak je pravdou. Orchideje jsou velmi nenáročné rostliny. Poradíme vám základní tipy, jak se o orchideje starat tak, aby prosperovaly a krásně kvetly.

1.      Zálivka


Vzhledem k tomu, že orchideje rostou ve štěrbinách stromů, mnoho vody nepotřebují. Stačí je zaléveat jednou za dva týdny.

  • Rostlinu vyndejte z ozdobného květináče a na 30 sekund ji i s původním obalem ponořte do vlažné vody.
  • Poté ji z vody vytáhněte, nechte vykapat přebytečnou vodu a vraťte zpět do ozdobného květináče.

Nezapomínejte, že orchideje nemají rády promočené kořeny.

2.      Orchideje nepotřebují moc světla

Pokud vám rostlina kvete, můžete ji umístit kamkoliv, kde vám bude dělat parádu. Pokud ovšem odkvetla, umístěte ji mimo přímé sluneční světlo. Říká se, že tam, kde se daří africkým fialkám, tam se daří také i orchidejím. Okna na východ jsou skvělou volbou.

3.      Se stonkem po odkvětu opatrně

Jakmile vám opadne poslední květ ze stonku, vyčkejte, dokud celý stonek zcela nezhnědne a neuschne. Až poté jej můžete odřezat. Poměrně často se stává, že na starém stonku se objeví nové květy. Rostlinu přihnojujte jednou za tři měsíce a to tehdy, kdy nekvete.

4.      Orchideje nemají rády přesazování

Orchideje nerady mění své stanoviště, proto se nerady přesazují. Zdá se vám, že mají málo kůry v květináči? Jednoduše jim trochu kůry nebo mechu přisypte.

5. V létě přesuňte orchideje ven

Orchidejím se také v letních teplých měsících dobře daří venku. Jen je nezapomeňte umístit někam, kde je stín, a po dešti vylijte vodu z květináčů, aby vám nezačaly uhnívat kořeny.

Daří se vám pěstování orchidejí nebo jste to vzdali? Máte své osvědčené triky, jak na krásnou orchidej?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : orchideje

The author Michaela

Leave a Response