close

I když je velká a prostorná kuchyň snem téměř každého z nás, realita je taková, že většina domácností skrývá malou a přeplácanou kuchyni. Naštěstí existuje spousta vizuálních triků a chytrých nápadů, jak z malé kuchyně udělat kuchyni větší, a to bez rekonstrukce. Klíčem je správné uspořádání a umístění. Nevěříte?

Iluze prostoru

Aby kuchyň vytvářela dojem většího prostoru, měla by být elegantní a zároveň efektivní. Vybírejte materiály s lesklou povrchovou úpravou (pracovní desky, skříňky, kovové akcenty na bateriích či spotřebičích), které odráží světlo, čímž prostor zvětší a prosvětlí. Zapomeňte na tmavé barvy, pro malou kuchyni jsou ideální barvy světlé.

Podlaha

Udělejte z malé kuchyně větší položením vzorové podlahy. Podlaha se vzorem rybí kosti nebo dlaždice se vzorem lichoběžníku vytváří linie, které kuchyni opticky rozšíří a prodlouží. I v tomto případě doporučujeme držet se světlých barev.

Zbavte se nepořádku

Nedostatek prostoru v malé kuchyni je velkým problémem, který mnoho z nás řeší zaskládáním pracovní desky kávovarem, kuchyňskými roboty, odšťavňovači a podobně. Čím méně toho ale na pracovní desce je, tím bude kuchyň vypadat prostornější. Proto ponechte pouze to nejnutnější, co používáte denně, a zbytek uložte do skříně.

Kuchyňské spotřebiče

Pokud jde o kuchyňské spotřebiče, vybírejte s rozvahou a tak, abyste ušetřili co nejvíce místa. Proto se při jejich výběru zaměřte spíše na kompaktní spotřebiče, jako jsou úzké myčky na nádobí a ledničky, nebo spotřebiče tzv. 2 v 1 (například kombinovaná pračka se sušičkou).

Další možností jsou integrované spotřebiče, díky kterým bude malá kuchyň vypadat elegantně a jednoduše. Cílem je vytvořit „nerušený“ vzhled kuchyně.

Triků, jak opticky kuchyni zvětšit je mnoho. Víte, jaký je ten nejúčinnější? Správně, tajemstvím je mít kuchyni uklizenou.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : prostor

The author Michaela

Leave a Response