close

Přemýšlíte o pořízení nové plovoucí vinylové podlahy? Při výběru byste měli sledovat několik důležitých kritérií, které zaručují vaši spokojenost s novou podlahou. Pojďme se na ně společně podívat, ať vaše radost po položení krásné plovoucí vinylové podlahy trvá dlouhé roky.

Plusy pro vinyl

Vinylové podlahy jsou vyrobené z polyvinylchloridu. Nabízejí celou škálu vynikajících užitných vlastností. Podlaha z vinylu je odolná vůči vodě, pružná, tichá, rozměrově stálá, nenáročná na údržbu a snadno se pokládá. Její elegantní design může zdobit jakoukoli místnost v bytě nebo v domě. Vyrábějí se v celé řadě dekorů, oblíbené je dřevo, korek, kámen nebo dlažba. Výběr je v podstatě neomezený, ať už preferujete klasické vzory nebo upřednostníte divokou extravaganci, jistě najdete ten pravý design. Vinylové podlahy jsou vysoce odolné, mechanické poškození nebo oděr pro ně není hrozbou. Pokud přece jen zaznamenáte výraznější problém, podlahu jednoduše opravíte – stačí ji rozebrat a poškozený dílec vyměnit za nový.

Plovoucí vinylová podlaha
Plovoucí vinylová podlaha

Pokládka je hračka

Oproti lepeným podlahám je pokládka plovoucích vinylových podlah podstatně méně náročná. Na každé lamele najdete spoj se speciálním zacvakávacím systémem. Výhodou je, že při pokládce nebudete potřebovat žádné zvláštní pomůcky, které by představovaly další náklady. Žádná lepidla, žádné neobvyklé nářadí. Jediné, co by vám nemělo chybět, je obyčejný lámací nožík, kterým budete v případě nutnosti zkracovat dílce.  Lamely se pokládají plovoucím způsobem, jednoduše je do sebe zaklapnete a máte práci hotovou. Nejoblíbenější plovoucí vinylové podlahy jsou ty, které mají korkovou podložku. Vynikajících výsledků dosáhnete s francouzskou značkou Gerflor – Senso Lock a Top Silence. Pokud upřednostňujete české výrobky, vyzkoušejte vinylové podlahy Fatra Click od českého výrobce.

Vinylové podlahy Fatra Click
Vinylové podlahy Fatra Click

Francouzské podlahy Gerflor – SensoLock a Top Silence

Top Silence není klasická plovoucí podlaha, je kombinací vinylu, textilní podložky a pevné základní desky s patentovaným zámkovým spojem. Top Silence je až 10x tišší než standardní laminátová podlaha, má o 50% vyšší zvukovou pohltivost a kročejová neprůzvučnost dosahuje 18 dB. Chůze po podlaze je opravdu příjemná. Top Silence se snadno udržuje, je značně odolná a PUR ochrana zajišťuje její vysokou rezistenci vůči opotřebení. Senso Lock perfektně vyhovuje nejčastějším požadavkům domácností. Nabízí dlouhou životnost, která jde ruku v ruce s perfektním poměrem kvalita/cena. Jejich montáž i demontáž je rychlá a snadná. Senso Lock je zdravotně nezávadná a ekologicky šetrná podlaha, která rozzáří každý interiér.

České podlahy Fatra Click

Vinylové podlahy Fatra Click vás zaujmou moderními vzory, které imitují dřevo a dlažbu. Hodí se do bytu i do komerčních prostor. Jsou vysoce odolné a snadno se udržují. Mají HDF vrstvu se zvýšenou odolností vůči vlhkosti. Korková vrstva funguje jako bezvadný zvukový a tepelný izolant. Podlahová krytina se pokládá na PE fólii, která slouží jako parozábrana a kluzná podložka.

Fatra Click - Karibská borovice
Fatra Click – Karibská borovice

Vinylovou podlahu podložte

Pod vinyl umístěte funkční podložku. Může tlumit kročejový hluk, ochránit podlahu před vlhkostí nebo odstranit problém s nerovným povrchem. Při výběru vhodné podložky se vždy řiďte pokyny výrobce, doporučí vám ten nejvhodnější typ. K některým podlahám je podložka doplněna již ve výrobě.

Údržba vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou odolné vůči prachu a nečistotám. Mají antibakteriální a antistatický povrch, jsou proto vhodné i do domácností alergiků. Jejich povrch chrání nepropustná PUR fólie. Ta zajišťuje, že se do podlahy nedostávají nečistoty a netvoří se skvrny. Při běžném čištění vám postačí smeták nebo vysavač, který následuje mop či vlhký hadr. Nemusíte si lámat hlavu s tím, jak moc hadr navlhčit. Vinyl snese i větší množství vody, proto mu při uklízení nehrozí žádná újma.

Tags : plovoucí podlahyPlovoucí vinylové podlahy
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response