close

Vybavení na dětský pokoj by se nemělo do nejmenšího detailu podcenit. Pokud nechcete, co tři roky nakupovat nové vybavení vyplatí se trochu přemýšlet. Dětský pokoj je místo, kde tráví děti většinu svého času a obzvlášť pokud nás počasí přišpendlí doma a děti nemohu jít skotačit ven. Je to pokoj, který by měl být variabilní a tak trochu růst s vaším dítětem. Je více než jasné, že děti ve věku tří let mají jiné nároky než dítě ve věku 7 let, které již navštěvuje školu.

shutterstock_281495150

Dětský pokoj, který roste s dítětem 

Proto už u tak malých dětí přemýšlíme i nad tím, kde bude mít časem psací stůl. Nejlépe je umístěn tak, aby měl dost úložného prostoru pro papíry, pastelky, knížky, sešity, patřičné osvětlení. Ale přitom zůstala zachována i plocha na nezbytné dovádění. Nábytek by měl být sice universální, ale ne nudný. Pro dětské pokoje jsou ideální vyvýšené nebo patrové postele, které ve spodní části nabízejí dost úložného prostoru. Pod postelí může vzniknout „bunkr“ pro hraní a až dítě povyroste klidně šatní skříň. Vedle postele pak mohou být schody s úložným prostorem, které během dne poslouží i jako polička na různé plyšáky. Řešením jsou i barevné plastové krabice, které se dají poskládat do komínu a nezaberou mnoho místa.

Důležitý je i výběr podlahy

Zapomenout nesmíme ani na vhodnou podlahovou krytinu, která by měla děti chránit před pádem, nestudit, neklouzat. Přitom nezadržovat prach a být dobře udržovatelná. Vhodná je i kombinace plovoucí podlahy s hracím kobercem. Plovoucí podlaha se dobře udržuje a koberec nejenže děti zabaví v deštivém počasí, ale zahřeje a tlumí pády. Dnes se dají sehnat hrací koberce s vyobrazením ZOO, cesty a parkoviště pro kluky, letiště, skákat panáka nebo oblíbená hra Člověče nezlob se! Když ještě vymalujeme veselými barvami, budou děti mít své malé království plné her a zábavy, kde nebude chybět ani tolik potřebný úložný prostor.

Tags : dětský pokojnábytekplovoucí podlahy

The author Gabriela Kortova

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Leave a Response