close

Pracovna či kancelář je místo, kde se potřebujeme plně koncentrovat na své úkoly, využít kreativitu a nápaditost. Je to místo, kde pracujeme na svém úspěchu a prosperitě a ty si můžeme nevědomky plašit špatným uspořádáním pracovního místa.

Právě správná organizace zařízení pracovny je důležitá pro proudění energií a pro rovnováhu místa, kde pracujeme. A podle starého čínského učení si můžeme díky němu přivolat do života i úspěch a bohatství.

Pracovna a její vybavení

Ideální kancelář má, stejně jako většina místností,  čtvercový půdorys, rozhodně by neměla mít žádné výklenky či mrtvá místa. Kancelářský stůl opostavte co nejdál od dveří, ale tak, aby člověk sedící za stolem pohodlně viděl na dveře. Také se hodí, když je od stolu možné koukat z okna.

Zeď za zády je nutné mít jako pevnou oporu, rozhodně není dobré sedět zády do prostoru a už vůbec ne zády ke dveřím. Na zadní zeď si pověste podpůrný obraz či fotografii – nejlépe s vodou, vodopádem. Voda podporuje rychlost v práci, rychlý start a kariéru. Stejně tak využijete i fontánku, umístěnou v interiéru na severní straně.

Vhodné barvy a dopňky

Podle feng shui je dobré kombinovat nejvíc tři barvy v jedné místnosti. Jedna  by měla být barvou dominantní, další dvě by ji pak měly doplnit. Pro kanceláře jsou nejlepší chladné odstíny (fialová, modrá, zelená, tyrkys), nevhodné jsou naopak výrazné barevné vzory..

Do pracovny by neměly pronikat příliš ostré sluneční paprsky. V kanceláři není dobrý ani centrální lustr, ten ztělesňuje statičnost, práce v takové kanceláři je obtížná. Pro správné proudění energie se hodí více menších zdrojů světla. Pracovní prostor by měla osvítit stolní lampa umístěná na jižní straně stolu.

Pokud si do pracovny dáte rostliny a umístíte je do jihovýchodní části kanceláře, přinesou zisk a prosperitu. Vhodné jsou zejména stálozelené s listy kulatými jako mince.

Tags : jak zařídit pracovnupracovna podle feng shui

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response