close
Komerční články

Předcházejte zdravotním problémům správnou volbou kancelářské židle

zidle_ergonomicka

Bolesti zad jsou jedním z nejčastějších problémů moderní společnosti. Na vině je nejen nedostatek přirozeného pohybu, ale především sedavé zaměstnání. Faktem je, že sezení se v práci nevyhneme. Je ale zásadní rozdíl v tom, na čem a jak sedíme. Pokud celý den sedíte třeba na klasické kuchyňské židli a hrbíte se nad notebookem, můžete si být jisti, že se vaše záda a krční páteř dřív nebo později ozvou. Řešením je zdravotní židle, která podpoří zdravé sezení, jenž chrání vaši páteř a zajišťuje nácvik správného držení těla.

Výhody zdravotní židle

Ergonomická židle nabízí hned několik výhod, které by neměl přehlížet kdokoliv, kdo se snaží žít zdravě a pečovat o své tělo. Zdravotní židle:

  • Redukuje bolesti v oblasti bederní páteře.
  • Zpevňuje hluboký stabilizační systém těla.
  • Posiluje zádové i břišní svalstvo.
  • Zlepšuje držení těla.
  • Zlepšuje prokrvení dolních končetin.

Díky všem těmto faktorům může být i celodenní sezení zdravé a nebude mít negativní dopady na stav vašeho pohybového aparátu.

Jak vybrat kvalitní židli?

Zdravotní kancelářská židle se musí vybírat pečlivě a s ohledem na konkrétní potřeby daného uživatele. Mezi nejlepší produkty patří židle Adaptic Evora plus, která kombinuje ty nejlepší parametry pro pohodlné a zdravé sezení. Jedná se o židli, která najde uplatnění jak v kanceláři, tak také u domácího pracovního stolu. Snadno se také přizpůsobí jakékoliv postavě. Ať už měříte 165 nebo 185 cm, vždy do ní dokonale zapadnete. Nechybí ani pohodlná opěrka na hlavu, která poskytuje potřebnou oporu také pro krční páteř, jež celodenní prací za počítačem mimořádně trpí.

Výkyvný sedák

Asi největší výhodu představuje výkyvný sedák, který při sedu pomáhá reflexně udržovat správné svalové napětí. Díky tomu je tělo po celou dobu v přirozené, ale aktivní poloze, a udržuje se v dobré kondici. Díky výkyvnému sedáku se také nepřetěžují ploténky a páteř, čímž se předchází řadě vážných zdravotních problémů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response