close

Stále přemýšlíte nad tím, že se rozloučíte s vašimi starými okny a objednáte si nová? Pokud ano, jsou jedním z nejoblíbenějších řešení plastová okna. Důvodů, proč si je pořídit, je mnoho. Zde jsou ty nejdůležitější, které vám pomohou s rozhodnutím.

Plastová okna
Plastová okna

Snížíte tepelné ztráty

Pokud porovnáte nové plastové okno s vaším starým dřevěným, je rozdíl znatelný. A to hlavně v izolačních vlastnostech. U stávajících oken vám mnoho tepla uniká ven. S těmi novými podstatně zlepšíte izolační vlastnosti svého domu, nebo bytu. Tím výrazně snížíte tepelné ztráty, což je spojeno hlavně s úsporou v topné sezoně. Totéž platí, i když se rozhodnete instalovat nové dveře, které k lepší izolaci také pomohou.

Vydrží velmi dlouho

Zde samozřejmě hraje roli to, u jaké firmy plastová okna objednáte. Pokud nechcete udělat chybu, je osvědčenou možností firma PGOkno, která působí v Plzni a okolí. Má tradici, mnoho spokojených zákazníků a dodává jenom to nejkvalitnější. Příkladem jsou špičkové německé profily Kömmerling, které využívá. V tomto případě máte jistotu, že životnost nový oken bude opravdu dlouhá.

Taková, jaká budete potřebovat

Výběr plastových oken, pokud jde o jejich vlastnosti, je opravdu velký. Do tohoto segmentu počítáme i balkonové dveře, a tak se nemusíte obávat toho, že by vám byla balkonová plocha po výměně zapovězena. Pokud jde o možnosti otevírání, je možné zvolit několik řešení:

  • bez možnosti otevírání,
  • klasické otevírání,
  • režim ventilace.

Investice, která se vám vrátí

Jedním z důvodů, proč možná stále váháte, jsou peníze. Dnes už nejde o takový výdaj, jako v minulosti. Navíc je dobré přihlédnout k tomu, že jde o investici, která se vám vrátí. Ročně můžete na vytápění ušetřit i několik tisíc korun. Za pár let se tak okna v podstatě zaplatí sama. A s každým následujícím rokem už vám ve vašem osobním nebo rodinném rozpočtu zůstane více peněz.

The author Jaroslav

Leave a Response