close

Zařídit si garsonku účelně i útulně vyžaduje především dokonalé uspořádání nábytku. Chce to spoustu dobrých nápadů a netradiční řešení, například vyskládat si nábytek opravdu až ke stropu.

Při výběru nátytku se řiďte dobrým pravidlem, že do malého bytu patří světlý nábytek s tmavšími doplňky. Úplně nejlépe bude na malém prostoru působitt bílý lesklý nábytek.

Nechte prostor otevřený

Zachovat co nejvíce otevřený a vzdušný prostor dokážete pomocí lehkých přepážek, a to buď policových stěn nebo paravánu. Pokud máte štěstí a máte v bytě výklenek na postel (byty ve starších domech bývají členité), můžete si schovat ložnici  za závěs. Plné přepážky by neměly dosahovat ke stropu, nepříjemně by prostor zúžily. Proto se v garsonkách náramně hodí právě paravány, které jsou navíc mobilní, takže když se vám rozdělení pokoje okouká nebo nevyhovuje, dá se snadno přestavět.

Život na pódiu

Rozčleňte si podlahovou plochu efektním a praktickým stupínkem, pod nímž můžete uschovat větší neskladné věci. Pódium opticky oddělí jednotlivé zóny v bytě, například na něm můžete spát, postavit si tam stolek s křesílky na povídání ve dvou nebo si zařídit jídelní kout – to záleží na vaší potřebě i možnostech.

Jestliže máte byteček skutečně malý a nejde ho rozčlenit na několik koutů s různými funkcemi, nezbývá, než si zařídit “patrové bydlení”: postele nahoře a pod nimi sedačku s konferenčním stolkem nebo pracovní kout.

Pořiďte si schůdky

Největší bolestí malých bytů je nedostatek úložného prostoru. Ten vyřešíte tak, že nábytek vyženete až ke stropu, případně si podél obvodových zdí pokoje vytvoříte podhledy a v prostoru mezi falešným stropem  tím skutečným budete skladovat sezónní věci. Možná to vypadá trochu namáhavé, ale když si nahoru uložíte to, co potřebujete jen několikrát do roka, to lezení po schůdcích se nakonec dá zvládnout.

Tags : garsonkajak vybavit garsonkujak zařídit garsonkuMalý byt

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response