close
terasa1

Pobyt venku na zahradě je zejména v letních měsících velmi příjemný a nabízí jedinečnou možnost odpočinku na čerstvém vzduchu, a přesto v soukromí. Pokud máte terasu, jistě uvažujete nad tím, jak ji ještě více vylepšit a maximálně ji využít. Poradíme vám pár triků, jak tomuto prostoru dodat nový šmrnc.

Efektivní zastínění

Mezi nejoblíbenější řešení patří jednoznačně pergoly. Mohou mít celou řadu podob a provedení a dají se velmi snadno přizpůsobit každému prostoru. Širokou nabídku najdete na webu gardenway.cz. Vyberte si jednoduchou kovovou konstrukci, nebo rovnou variantu s bočním stíněním.

Pokud chcete zastínění podpořit spíše přirozeně, zkuste do okolí vysadit břečťan, víno či jinou popínavou rostlinu. Vytvoří krásnou dekoraci a v létě zároveň chrání před přímým sluncem. Starou dobrou klasikou pak může být i obyčejný slunečník nebo sluneční plachta, která je zase o něco odolnější a pokryje větší plochu, když nechcete na terase přímo stavět nějakou konstrukci.

Útulný a moderní prostor

Terasa je samozřejmě místem relaxu a pohody, a proto je potřeba ji také vybavit pohodlným nábytkem. Ideální variantou jsou křesílka nebo sedačka z ratanu, polstrovaná třeba měkkými polštáři, do kterých bude radost se zabořit.

Zapomenout nesmíte ani na osvětlení. Spíše než jeden zdroj jasného světla volte menší svítidla rozestavěná v prostoru. Můžete snadněji ovládat intenzitu světla a zajistit si na terasu příjemnou a intimní atmosféru.

Praktické doplňky

Co takhle mít na terase závěsné křeslo nebo houpačku? Tento doplněk ocení nejen děti, ale bezpochyby i dospělí, kteří si díky uklidňujícímu houpavému pohybu užijí maximální relax. Jako vhodný doplněk na terasu se hodí také rostliny v květináči, případně bylinky, které budete mít snadno po ruce pro grilování s přáteli či rodinou. Úžasným doplněk mohou být také vonné svíčky, které večer vykouzlí romantickou atmosféru a provoní celý prostor jemnou vůní.

Právě teď je ideální čas pustit se do renovace či úprav vaší terasy. Proměňte ji v oázu klidu a pohody a využijte tento venkovní prostor skutečně na maximum.

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response