close
Spolupráce

Pergola do deště i horkého leta: Řešení nabízí bioklimatické pergoly

Efektivní zastínění terasy řeší snad každý, kdo má terasu a chce na ní trávit příjemný čas i v létě, když na zahradu pálí slunce. Možností je celá řada, ale svou účinností a efektivitou se mohou značně lišit. Jako jedno z nejlepších a nejpopulárnějších řešení jsou označovány tzv. bioklimatické pergoly. Co dovedou a jaké jsou jejich přednosti?

Bioklimatická pergola

Ochrana před sluncem i vysoká odolnost

Bioklimatické pergoly jsou typické tím, že mají střechu tvořenou otočnými lamelami. Díky tomu je snadno možné regulovat zastínění terasy. Navíc mají dvojí funkci – nechrání jen před žhnoucími paprsky, ale také před větrem a deštěm. Pyšní se také stabilní a odolnou konstrukcí, která bez potíží okáže odolat i velmi různorodým rozmarům počasí.

Důmyslný systém lamel vás navíc dokáže před sluncem ochránit, i když jsou lamely otevřené. Díky tomu zde může přirozeně cirkulovat vzduch a pod pergolou je vždy příjemné klima a nikdy ne dusno. Jakmile začne pršet, lamely se uzavřou a na vás nespadne ani jediná kapka.

Vybírejte chytře

Jednou z nejoblíbenějších je aktuálně bioklimatická pergola Adam. Je to hliníková pergola s otočnými lamelami, která se dá namontovat k domu i volně do prostoru. Vyrábí se na míru přesně podle vašich představ a potřeb a její variabilita je takřka neomezená. Navíc ji můžete snadno dovybavit třeba bočním stíněním, případně i zabudovaným osvětlením.

Ještě o krok dál jde bioklimatická pergola Aerolux, která je vybavena otočnými, a navíc stahovacími lamelami. Terasu naplno využijete v létě i v zimě a umožní vám trváti čas venku na maximum.

Abyste byli s pergolou spokojeni na 100 % a mohli využívat všechny její skvělé vlastnosti, obraťte se na firmu, která hliníkové pergoly prostě umí, dokáže poradit a stojí za ní pozitivní reference spokojených klientů. Společnost ATYPY je zde pro vás, aby vám pomohla vyřešit zastínění vaší terasy a udělat z vašeho venkovního prostoru příjemné místo pro odpočinek a čas strávený s rodinou a přáteli.

Zdroj foto: atypy.cz

The author Martin Novotný

Leave a Response