close
barový stolek

Rádi si doma připravujete koktejly a máte slušnou zásobu alkoholu? Pokud vám chybí barový stolek, nastal nejvyšší čas na jeho koupi. Podle čeho vybrat ten správný?

Jak velký může barový stolek být?

Než začnete procházet nabídkou barových stolků, dobře si rozmyslete, jak má být velký. Prostor, který pro jeho umístění máte vyhrazený, rozhodně nezaplňujte celý, aby bylo možné k němu přidat židle a stále vám zbývalo místo pro pohodlný pohyb a obsluhu baru. Při přeměřování prostoru popřemýšlejte také o tom, kolik židlí budete chtít ke stolu umístit.

Moderní, vintage nebo rustikální?

Jakmile si rozmyslíte rozměry, zaměřte se na styl barového stolku. Hodí se do vašeho domu rustikální stolek, zdobený vintage nebo snad moderní typ s ostrými liniemi bez zbytečných příkras? Nabídka stylů barových stolků je bohatá a do každého stylu snadno najdete vhodný kus.

Kulatý, hranatý či oválný?

Každý tvar barového stolu má své praktické využití.

  • Kulatý barový stolek se hodí do domácností, kde rádi pořádáte sedánky s přáteli a barový stůl má sloužit jako místo k posezení a také ke konverzaci.
  • Hranatý barový stůl se ideálně hodí do menších prostor, ale nenabízí takové pohodlí při sezení.
  • Oválný barový stolek je také vhodný do menších prostor a oproti obdélníkové a čtvercové variantě je na pohled příjemnější, protože neobsahuje žádné ostré hrany.

Samozřejmě je možné se vydat zcela jinou cestou a vybrat si třeba stolek pětiúhelníkový, ve tvaru slzy a v dalších netradičních provedeních. Opět zde ale platí jednoduché pravidlo: aby netradiční barový stůl v interiéru vynikl, potřebuje kolem sebe dostatek prostoru.

Materiál hraje také roli

Při výběru stolu, který vám bude sloužit k posezení i servírování koktejlů, nepodceňujte ani výběr vhodného materiálu. Dáváte přednost masivu, kombinaci kovu a dřeva nebo snad sklu? Budete-li barový stolek využívat pravidelně, zaměřte svou pozornost na kvalitní materiály a snadnou údržbu. Stolky z masivu dokážou navodit přátelskou atmosféru a narozdíl od skla nejsou na dotyk studené. Na druhou stranu kombinace kovu a skla působí elegantně a stylově.

Stabilita a funkčnost

Ať už vám bude barový stůl sloužit skutečně pouze k posezení u koktejlu nebo k němu budete usedat také například k snídani a večeři, rozhodně od něj požadujte stabilitu a naprostou funkčnost. Na stabilním barovém stolku nebude docházet k pravidelnému rozlévání drinků a nepohne s ním ani útok od vašeho zvířecího mazlíčka. Funkčnost barové stolku si zajistíte tím, že si vyberete model, jenž bude splňovat všechna kritéria, která si při jeho výběru stanovíte. Chcete-li aby bal barový stůl multifunkční, můžete si koupit variantu, která bude výškově nastavitelná a třeba i rozložitelná. Podle počtu hostů si tak budete moci stůl přizpůsobovat a měnit nejen jeho výšku, ale také plochu sloužící k odložení nápojů a drobného občerstvení.

Stanovte si rozpočet

Posledním bodem, jenž je důležitý pro výběr toho pravého barového stolu, je volba rozpočtu. Stanovte si částku, kterou jste ochotni do koupě stolu investovat a té se držte. Jestliže najdete ideální barový stůl, jehož cena bude znatelně přesahovat rozpočet, dobře si jeho koupi rozmyslete a snažte se najít podobný kus za nižší cenu.

Doplňte svůj obývací pokoj či kuchyň o prostor, kde si budete moci posedět s přáteli i rodinou, vychutnat si domácí koktejly, drobné občerstvení a třeba si i zahrát nějakou deskovou hru. Barový stolek je pro tuto příležitost ideální. Inspiraci najdete v magazínech o bydlení i na Pinterestu. Pořiďte si barový stůl podle svých představ.

Zdroj textu: www.manomano.co.uk, www.aosom.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : barový stolek

The author Michaela

Leave a Response