close

Podle východního učení feng shui je kuchyň spojována s blahobytem a se zdravím. Jestliže v ní nevládne potřebná harmonie, nejsou harmonické ani vztahy v rodině.

První a velmi důležitou zásadou je udržovat kuchyň zářivě čistou. Péče, s jakou udržujete vaši kuchyni v čistotě a krásnou, vytváří v domě pozitivní energii, která podporuje zdraví a prosperitu celé vaší rodiny.

Sporák je klíčový

Právě sporák je spojený s blahobytem, na něm v kuchyni záleží nejvíc. Jestliže není v dobrém stavu, nejsou v kondici ani vaše finance. Pokud se na něm něco porouchá, je nutné ihned sjednat nápravu.

Důležité je také, kde je sporák postaven. Jednak proto, abyste nestáli zády ke vchodu a měli přehled o tom, kdo do místnosti vchází. Vyřešit s to dá ale zrcadlem zavěšeným na stěně u sporáku. Druhým důvodem je vzájemná pozice sporáku a dřezu, tedy ohně a vody.

Věčný boj ohně s vodou

Sporák a dřez nemůžou stát bezprostředně vedle sebe, tak jako oheň s vodou jsou v neustálém konfliktu. Mezera mezi nimi by měla být nejméně 50 cm. Taky naproti sobě by neměly být, takové rozmístění by mohlo vést k hádkám v rodině. Jestliže je nejde rozestavět jinak, dejte mezi ně něco zeleného, například kobereček nebo dlažbu.

Sporák jako představitel energie ohně by neměl stát v rohu místnosti, protože rohy tok energií blokují. Dřevo oheň vyživuje, proto by poblíž sporáku měla stát zdravá rostlina.

Tipy na rychlé vyladění feng shui kuchyně

Živé rostliny přinášejí do prostoru povznášející energii, proto patří i do kuchyně. Jestli tam nemůžete pěstovat alespoň bylinky, dejte na stůl mísu s ovocem nebo vázu s řezanými květy. Sušené ani umělé žádnou energii neposkytují.

Nejlepší volbou jsou podle feng shui pomeranče, symbolizují totiž štěstí. A protože devítka znamená ve feng shui číslo síly, je dobré postavit na stůl, nad sporák nebo do prázdného kouta v kuchyni devět krásně oranžových kulatých  pomerančů. Pokud z mísy nějaký pomeranč odeberete, vezměte ten nejstarší, aby žádný neshnil ani neoschl.A vždy je ihned doplňte do plného počtu.

 

Tags : energie ohněfeng shuifeng shui kuchyňjak vyladit čchi v kuchyni
Jana Kováčová

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response