close

Ve Feng Shui je jídelna symbolem rodinné harmonie. Je to místo, kde se scházíme, abychom se spolu s ostatními členy rodiny najedli, oslavili zvláštní příležitosti. A právě Feng Shui by mělo toto místo podpořit, dodat pozitivní energii, aby vztahy s rodinou a přáteli byly stále pevné. Jenže jak na to?


Jídelní stůl

Tvar je jedním z nástrojů, které praktikující Feng Shui používají k posunu energie v prostoru. Tvar stolu si můžete záměrně vybrat, abyste podpořili určitý typ energie, kterou byste rádi udrželi. Stůl ve tvaru čtverce nebo obdélníku je ideální, pokud chcete udržet více stability a uzemnění, nebo pokud je vaším cílem méně hádek ve vaší rodině nebo v přátelství. Oválný nebo kulatý stůl je skvělý pro vytvoření hladkého, jemného toku qi (energie) po místnosti. 

Jídelní židle

Pamatujte, že židle by měly být pohodlné. Kolem každé židle by také mělo být dostatek místa, aby se dala pohodlně odtáhnout od stolu a hosté neměli pocit, že se musí mačkat. Také na počtu jídelních židlí záleží. Pokud si chcete najít více přátel a mít více hostů, stůl by mělo obklopovat vícero židlí. I když tyto židle nepoužíváte každý den, toto sezení navíc vytváří prostor pro přátele a rodinu, aby vstoupili do vašeho domova a vašeho života.

Barva stěn

Pokud se rozhodujete, jakou barvou vymalovat stěny v jídelně, nakoukněte také do oblasti barev Feng Shui, kde pak vybírejte barvu dle účelu.

Koberec

Koberec pod stolem je skvělým doplňkem, protože pomůže usadit energii v prostoru. Z hlediska designu je důležité mít koberec, který odpovídá velikosti místnosti. Stůl a židle by měly stále stát na koberci, i když židle odtáhnete od stolu.

Dekorace

A nakonec nezapomeňte na dekorativní prvky jako jsou obrazy a zrcadla evokující pocity hojnosti. Čerstvé květiny nebo miska ovoce zase přivede konkrétní druhy energie.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : feng shuijídelna

The author Michaela

Leave a Response