close
Bydlení

Vybíráte vchodové dveře? Inspirujte se principy Feng Shui

Stále nevíte, jakou barvu by měly mít vaše dveře do domu? Věděli jste, že v tradičním učení Feng Shui patří vchodové dveře mezi nejdůležitější prvky domu? Inspirujte se barvami, které mohou ovlivnit vaši domácnost.

Černá ve znamení pozitivní energie

Je váš dům orientovaný na sever? Abyste si domů přitáhli pozitivní energii, ideální volbou u vchodových dveří je černá barva, která obnovuje spojení s přírodou. Tato barva je ve Feng Shui přiřazována k elementu vody, představuje moudrost, zralost a léčbu. Je také symbolem tajemství, elegance a luxusu. Vzhledem k tomu, že voda se váže na sociální vazby, může být černá podpůrnou barvou pro budování vztahů a podporu komunikace.

Modrá jako nový začátek

Další možností, pokud je dům orientovaný na sever, je barva modrá. Právě tato barva a veškeré její odstíny vnesou do každé domácnosti klid a pohodu. Modrá barva představuje element dřeva, který je symbolem růstu, poznání a nových začátků. Tmavě modrá také podporuje všímavost, které není nikdy dost.

Zelená je barvou přírody

Obnovení spojení s přírodou, rovnováhu, energii a štěstí přináší barva zelená. Jestliže váš dům směřuje na východ, dle zásad Feng Shui byste měli volit zelené vstupní dveře. Obecně je zelená barvou klidu a relaxace. Je to barva, která vystihuje přírodu, nese v sobě hodně pozitivní energie. Zelené vchodové dveře spojené s prvkem dřeva vám do života přivedou nové příležitosti, podpoří růst a laskavost.

Šedá je barvou západu

Dům směřující na západ by měl být vybaven šedými dveřmi. Šedá je v posledních letech velmi oblíbenou barvou, je to barva neutrální a dodává jakýsi nádech elegance a moderny. Představuje prvek kovu, který je spojen s odhodláním, sebevědomím a sofistikovaností.

Bílá jako symbol čistoty

Je obecně známo, že bílá barva evokuje čistotu, která je ve Feng Shui spojena s důvěrou, sofistikovaností, přesností, komunikací a štěstím. Je to univerzální barva, která je skvělá pro různé barevné kombinace.

Hnědá vystihuje zemitost

Také hnědá barva je barvou přírody, která dokáže skvěle uzemnit jakýkoliv prostor. Ve Feng Shui jsou hnědé odstíny spojeny s elementem země. Často se využívají k vyrovnání, stabilizaci a péči o obyvatele domu.


Zdroj foto: pixabay.com

Tags : dveřefeng shuivchodové dveře

The author Michaela

Leave a Response