close

Ať už jste zaměstnanec ve výrobní hale nebo zaměstnavatel větší firmy, mezi vaše priority určitě patří bezpečnost na pracovišti. Aby byl provoz vašeho živobytí co nejbezpečnější, je dobré vybrat ty nejlepší ochranné pomůcky pro všechny zaměstnance. Jaké pomůcky pro ochranu pracovní bezpečnosti jsou ty nejpoužívanější?

Pracovní oblečení
Pracovní oblečení

Pracovní oblečení a ochranné pomůcky musí splňovat mnoho kritérií

Při práci je třeba myslet především na své bezpečí. Pro ochranu je dobré používat pracovní oblečení, pracovní obuv a kompletní kolekci ochranných pomůcek. Všechny tyto kategorie musí splňovat několik kritérií, které k ochraně výrazně pomohou. Mezi ty nejdůležitější aspekty většinou patří:

  • reflexní část oblečení,
  • pevné materiály,
  • kvalitní zpracování a výdrž materiálu,
  • splnění certifikátu bezpečnosti.

Mezi nejčastější ochranné pomůcky pro zaměstnance firmy pořizují kvalitní pracovní oděvy. Pracovní montérky, kalhoty a bundy musí splňovat veškeré bezpečnostní prvky, které zabrání případnému zranění nebo jinému nebezpečí. Proto jsou pracovní oděvy často vyrobené z pevných a kvalitních materiálů a součástí oblečení jsou také reflexní prvky.

Mezi ochranné pomůcky patří i pracovní obuv

Tou druhou nejčastější pracovní pomůckou, kterou by měl mít každý zaměstnanec vykonávající nebezpečnou práci, je rozhodně pracovní obuv. Ta má většinou pevně vyztuženou špičku boty, je kvalitně šitá a často nechybí ani reflexní prvky. Pracovní boty se vyrábí také s velkým důrazem na pohodlí, jelikož v nich často zaměstnanci tráví většinu dne.

Ochranné rukavice

Třetí ochranné pomůcky, které patří k těm nejprodávanějším, jsou pracovní rukavice. Ty rozdělujeme do několika kategorií, podle typu profese. Může se jednat o klasické dělnické rukavice, u nichž dbáme na pevný a kvalitní materiál, s nimž jsou každé ruce v bezpečí. Mezi pracovní rukavice patří ale také ty jednorázové, gumové rukavice nebo rukavice určené pro práci s elektronikou, v kovovýrobě nebo v oboru stavebnictví.

Bezpečnost na pracovišti nesmíte podceňovat.

Zdroj obrázku:
Gorodenkoff / Shutterstock.com

Tags : ochranné pomůckypracovní oblečenípracovní obuv
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response