close

Mít oplocený pozemek je dnes už naprostá samozřejmost. Ploty vymezují hranice vašeho vlastnictví, chrání před nevítanými hosty i zatoulanou zvěří a samozřejmě poskytují žádané soukromí. Plot plní také určitou estetickou funkci, při výběru byste tedy měli kromě odolnosti a trvanlivosti plotu zohlednit i vzhled.

 

V současné době se zvyšuje obliba plotů betonových. Beton totiž patří k materiálům snadno dostupným a dokáže poskytnout maximální soukromí. Patříte k těm, kdo na betonové ploty nedá dopustit nebo se hlásíte k jeho odpůrcům? Pojďme si vyjmenovat všechny výhody a nevýhody betonového plotu.

Proč mít betonový plot

Jestli se chcete chránit před zvědavými pohledy z ulice a před nevítanými hosty, je plot z betonových bloků jasná volba. Je neprůhledný, takže ani největší drbna z ulice nebude vědět, co se za vaším plotem děje. A pokud je dostatečně vysoký, opravdu obtížně se přelézá, takže odradí všechny zlodějíčky, co jdou cestou nejmenšího odporu.

Pro betonový plot hovoří i trvanlivost materiálu a odolnost. Takový plot z betonu vydrží v pohodě 50 let, aniž by je nějak zvlášť poškodily povětrnostní vlivy. Ani déšť, ani vítr, ani sluníčko ho nijak významně nepoškodí po desítky let.

Co mluví proti betonu

Odpůrci betonových plotů jim nejčastěji vyčítají, že jsou nevzhledné a fádní. Jejich strohost je možné zmírnit kombinací s jiným materiálem (dřevo nebo kov), tím získají také na vzhledu. Betonové bloky se dají vylepšit i vzorem, případně strukturou skrytého bednění.

Nevýhodou betonového plotu je také pořizovací cena. Na rovinu, nejlevnější opravdu není. Ale když si dáte cenu do souvislosti s trvanlivostí a odečtete náklady na údržbu, jako jsou pravidelné nátěry dřevěných a kovových plotů, nevypadá ta cena nakonec tak strašně. S betonovým plotem si prostě kupujete kvalitu a pohodlí.

Tags : betonový plotplot z betonu
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response