close

[dropcap] T [/dropcap] epelné čerpadlo je v současnosti velmi žádaný alternativní zdroj obnovitelné energie, který dokáže snížit náklady na provoz domu i o více než polovinu!

Tepelným čerpadlem jsou stále častěji vybavovány novostavby, ale přechází na ně i tisíce domácností, které dosud topily plynem nebo dřevem. Kvůli dlouhodobému růstu cen energií se totiž jednoznačně vyplatí!

ivt-tepelna-cerpadla

Tepelné čerpadlo jako výhodná finanční investice

Návratnost peněz, které u průměrného rodinného domu investujete do tepelného čerpadla navíc oproti plynovému kotli, je díky následné úspoře provozních nákladů vypočítána nejvýše na šest let. Pokud byste stejnou částku uložili do banky, na úrocích zdaleka tolik nezískáte.

Tepelné čerpadlo je tedy jednoznačně i výhodná finanční investice. Pokud si vyberete tento způsob vytápění, zbude vám více peněz na koníčky, cestování, vzdělání dětí či oblíbené sporty.

Revoluční novinka mezi tepelnými čerpadly vzduch/voda

„Tepelné čerpadlo v sobě spojuje komfortní zdroj tepla a nízké provozní náklady. To vede k výrazně vyšší spokojenosti uživatelů tepelných čerpadel ve srovnání s uživateli plynových kotlů,“ vyplynulo z průzkumu agentury Factum Invenio mezi uživateli těchto dvou typů vytápění.

[notification type=”notification_mark” ]

K tomu se na trhu objevila novinkatepelné čerpadlo IVT Air X, druh vzduch/voda, které šetří peníze jako zatím žádné jiné! Vyniká úsporou elektřiny, nákladů na instalaci, provoz i nízkou hlučností. Má vše v jednom – zásobník teplé vody 190 litrů, nízkoenergetické oběhové čerpadlo, elektrokotel 9 nebo 15 kW i expanzní nádobu. Je připraveno také k chlazení, v domě zabírá minimum místa a dá se ovládat i mobilním telefonem.

[/notification]

Vytápění tepelným čerpadlem si oblíbily také celebrity

Tepelné čerpadlo využívá i moderní penzion v Zadově, který vybudovala olympijská vítězka Kateřina Neumannová. Konkrétně je to švédské zařízení IVT Greenline D35, odebírající teplo z pěti 115metrových hlubinných vrtů.

Tepelné čerpadlo vytápí celý penzion s tepelnou ztrátou 58,9 kW a ohřívá 675 litrů teplé užitkové vody. Výkonem 35 kW pokryje 91 procent roční spotřeby tepla, a zbývajících devět procent dodá při silných mrazech externí elektrický dotopový kotel o výkonu 24 kW.

„Velmi mi záleželo na tom, aby byl penzion postavený a provozovaný v souladu s životním prostředím. I to byl důvod, proč jsem se rozhodla využít k vytápění domu a k ohřívání vody tepelné čerpadlo,“ uvádí Kateřina Neumannová.

Tepelné čerpadlo oceňuje také další známá osobnost, Zdeněk Troška: „Na displeji si nastavíte, kolik chcete mít doma stupňů, a když teplota klesne, čerpadlo se zapne. Víc nemusíte dělat. Kdo to vymyslel, měl by dostat nobelovku.“

Tags : IVT AIR Xtepelné čerpadlotopení

The author admin

Leave a Response