close

Schody zaberou v místnosti velký kus prostoru a pod ním vznikne hluché, málokdy efektivně využívané místo. Obvykle si pod nimi tam, kde je dostatečná výška, vytvoříme komoru na úklidové prostředky či jiné méně používané věci.

Skosený prostor pod schodištěm přitom nabízí řadu originálních možností, chce to jen přistoupit k problému kreativně.

Vytvořte pod schody úložné prostory

Míst na odkládání věcí v domácnosti není nikdy dost, proč tedy nevyužít i prostor pod schodištěm? Můžete tam uschovat lyže stejně jako vánoční ozdoby, uschovat mimo zorné pole všechny předměty, co se nehodí vystavovat, ale chcete je mít při ruce.

K odkládání se vám bude hodit nábytek vyrobený na míru, ať už jsou to různé pojízdné kontejnery, skříň, zásuvky nebo policová stěna. Využijte zajimavý architektonický prvek, jímž skosení schodiště nepochybně je, k zabudování knihovny či domácího baru nebo si vytvořte šatnu, o které jste snili, ale nezbyl na ní jinde prostor.

Využití v různých místnostech

Jestliže je schodiště v obytné části domu, obvykle v obývacím pokoji, může pod schody vzniknout například  klidné zákoutí s křesílkem pro nerušené čtení a odpočinek. Vejde se pod něj i pohovka pro příležitostné přespání nebo pracovní koutek, například se šicím strojem. Pokud je prostor pod schodištěm dostatečně velký, můžete do něj situovat klidně i krb nebo stojany a police na pokojové rostliny a vytvořit si v interiéru oázu zeleně.

Často jsou schody už v předsíni nebo chodbě blízko venkovních dveří. V takovém případě se přímo nabízí vyplnit prostor pod nimi botníkem a věšáky pro odkládání kabátů a bund. Za zavřenými dvířky nebo za zástěnou uložíte v předsíni i jízdní kolo, sáňky a další sportovní vybavení.

Zajímavě bude pod schody vypadat kuchyňský kout s vestavěnými spotřebiči, případně příborník, jestliže se do horního patra vystupuje z kuchyně nebo jídelny.

Tags : místo pod schodištěmprostor pod schodyschodiště
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response