close

Orientovat se ve všech trendech bytového designu dá docela práci. Je třeba sledovat současné styly, moderní kombinace barev a samozřejmě i vzory na tapetách či bytových textiliích. V tomto článku si představíme vzory, které jsou in v interiérovém designu v roce 2020.

Aby místnost působila vkusně a útulně, je třeba zařídit ji v jednotném stylu, sladit barvy a pochopitelně vybrat takový vzor, který bude splňovat nejen nejen základní barevnost, ale bude také korespondovat se zvoleným stylem.

Geometrické tvary

Geometrické tvary nejsou v interiéru žádnou novinkou. V trendech roku 2020 se s nimi také počítá, tentokrát ale v promyšlenější variantě. Geometrické motivy se používají na tapetách pouze na jedné stěně, kterou chceme zvýraznit, v menších plochách (například obklady za kuchyňskou linkou) na designových doplňcích a dekoracích.

Žhavým trendem je černobílé vzorování. Kombinace těchto dvou barev je založená na výrazném kontrastu, díky němuž můžeme vytvářet velmi zajímavé interiéry.

Abstraktní květiny nebo džungle

Romantické květinky z tapet našich babiček nečekejte. Trendem letošního roku jsou výrazně barevné kombinace abstraktně pojatých květů. Nebojte se být kreativní a dopřejte vašemu interiéru pozitivní náboj plný optimismu a energie.

Trochu umírněnější v barevnosti jsou vzory inspirované zelení džungle. Hovoříme především o velkých, různě tvarovaných listech a liánách, které oživí minimalistický styl. Vzory s převládající zelenou se hodí například právě do černobílých interiérů.

Nebojte se zvířecích vzorů

Mít na stěně tapetu se vzorem zebry, žirafy nebo dalmatina není vůbec kýčovité. Samozřejmě není nutné pokukovat pouze po čtyřnohých zvířatech. Pokud to koresponduje s celkovým vzhledem místnosti, můžete použít vzory i jiných živočichů (ryby, ptáci, plazi, hmyz). Je ovšem nezbytné dodržet harmonii, což dokážeme jen s vhodnou barevností. Zásadně platí: 1 vzor a 1 kontrastní barva.

Tags : trendy vzoryvzory v interiéru
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response