close

Česko je zemí s největší koncentrací soukromých bazénů. Budujeme si je téměř na každé zahradě či u domu, abychom to měli do vody co nejblíž a mohli se koupat v kteroukoliv denní dobu. Proto není divu, že jsou různé typy bazénů, které je možné dnes zakoupit, a každý si může vybrat ten pravý podle svých parametrů. 

V nabídce prodejců najdeme bazény různých velikostí, tvarů i hloubky. Vybrat si můžete provedení, zastřešení a šířku příslušenství. Výhodou tak širokého výběru je skutečnost, že si můžou bazén dovolit i rodiny ne příliš movité, aniž by jim zkomplikoval rozpočet. TY nejlevnější si můžete pořídit už od cca 2500 – 3000 Kč.

Zapuštěný bazén

Jestli si dáte tu práci a vykopete si díru pro zapuštěný bazén, bude později vytvářet harmonický celek s okolním terénem a vám poskytne maximální komfort. Zapuštěný bazén má delší životnost, odolnou pevnou konstrukci a velkou stabilitu. Tento typ bazénu se obvykle provádí ve větších rozměrech, takže nabízí větší prostor pro koupání. Přestože jde o větší investici a náročnější realizaci, díky zapuštěnému bazénu se výrazně zvýší hodnota vaší nemovitosti, takže se opravdu vyplatí. Běžným příslušenstvím zapuštěných bazénů je filtrace, schůdky a hodí se i zastřešení. Pokud si chcete prodloužit sezónu koupání, hodí se přikoupit tepelné čerpadlo nebo bazénovou vyhřívací plachtu.

Nadzemní bazén

Nadzemní bazén oceníte pro jeho snadnější instalaci i nižší pořizovací cenu. Další výhodou je, že ho můžete každý rok postavit na jiné místo. Přenosný bazén může být také prvním krokem k vlastnímu koupání předtím, než se rozhodnete pro nějakou definitivní variantu. K nadzemnímu bazénu je také vhodné pořídit si filtrační systém a podle výšky obvodových stěn také vnitřní i vnější schůdky. Tento typ bazénů se nezastřešuje, rozhodně si ale pořiďte plachtu na zakrytí vody. Tak ji udržíte déle čistou.

Tags : bazén na zahraděnadzemní bazénzahradní bazénzapuštěný bazén
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response