close

Podle policejních statistik sice počet vloupání do bytů a domů meziročně klesá, zato průměrná škoda při vloupání stoupla na 44 tisíc korun. A proto se majitelé nemovitostí čím dál častěji obrací na bezpečnostní agentury. O jaké služby je největší zájem a kolik stojí funkční zabezpečení?

Bezpečnostní agentury ví, jak zloději přemýšlí

Mnoho majitelů bytů a domů se často diví, na co jim budou služby bezpečnostní agentury, když mají bezpečnostní dveře. A právě toho zloději využívají. Bezpečnostní dveře pro ně totiž nejsou téměř žádnou překážkou. Šikovným lapkům zabere jejich překonání dokonce jen několik vteřin. Dobrá bezpečnostní agentura přesně tohle ví. A proto svým klientům navrhne a nainstaluje takové bezpečnostní řešení, které nejen, že může upozornit majitele na vloupání, ale dokonce může krádeži i předejít. Zloději totiž nevykrádají nemovitosti naslepo. Tipují si je dlouho dopředu. A tak ví, kdy chodíte do práce, kdy z práce, kdy pouštíte psa, i jak často zapomínáte zamykat. Jakmile tedy při vytipovávání vidí několik bezpečnostních opatření, např. kamery, chytrý zámek atd., ve většině případů si vyberou jiný dům.

415529

Jaké bezpečnostní systémy domy a byty chrání?

Bezpečnostní agentury jsou vždy o krok před zloději. Ví, jakým způsobem kradou a kudy se do domu nejrychleji dostanou. Proto vám navrhnou funkční zabezpečovací systém. Může být složený z:

 • Elektronického zabezpečovacího systému (EZS) – různá čidla a detektory napojené na alarm a třeba i na pult centralizované ochrany (PCO). V případě narušení hlídaného prostoru se o bezpečnost postarají pracovníci bezpečnostní agentury.
 • Kamerového systému – klasické kamery snímající pohyb okolo domu i mluvící kamery, které dokáží upozornit zloděje s předstihem, že je nahráván. Takovéto opatření funguje perfektně jako prevence proti vykradení.
 • Přístupového systému – ideální pro bytové jednotky. Každý obyvatel domu má své přístupové oprávnění, a tak je téměř vyloučeno, že by se do domu dostal zloděj.
 • Fyzické ostrahy – lidský faktor funguje bezvadně jako prevence. Ideální je kombinace několika bezpečnostních řešení s fyzickou ostrahou. Tak budete mít jistotu, že máte vždy vše pod kontrolou.

Zabezpečení domu či bytu nemusí stát statisíce

Balíček funkčního zabezpečení pořídíte už okolo 30 000 Kč. Oproti škodě, kterou zloději mohou napáchat, je to dokonce méně, a tak se investice v každém případě vyplatí. Pokud si necháte zabezpečení nainstalovat přímo od bezpečnostní agentury, dostanete dokonce slevu na pojištění. Nejste si jisti, zda vám bude bezpečnostní systém u domu či bytu vyhovovat? Nebo ho potřebujete použít jen na určitou dobu? Pak se vám vyplatí si EZS jen vypůjčit.

V každém případě se obraťte na experty na zabezpečení z bezpečnostní agentury TOP Security. Zdarma vám poradí, co pro vás bude nejlepší, zařídí montáž a postarají se i o nepřetržitý dohled nad vaším majetkem.

Statistiky trestných činů (za období 1.9.2016 – 1.9.2017):

(informace získané ze statistik Policie ČR)

 • Cekem 221 475 trestných činů, objasněno 48 % případů
  • Krádeže vloupáním – 26 995, objasněno 23 % případů
   • Krádeže vloupáním do domu – 3 344, objasněno 24 % případů
   • Krádeže vloupáním do bytu – 2 881, objasněno 25 % případů
Tags : Bezpečný domovZabezpečenízabezpečení proti vloupání
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response