close

Posuvné dveře s sebou přináší ve srovnání s těmi klasickými, křídlovými spoustu výhod. Tato možnost láká stále více lidí. S posuvnými interiérovými dveřmi se setkáte především v modernějších domácnostech, razí si svou cestu však i tam, kde byste to možná ani neočekávali. Pojďme si společně přiblížit alespoň čtyři základní důvody, proč se vyplatí posuvné dveře pořídit.

Posuvné dveře
Posuvné dveře

Nezabírají místo

První skutečností je, že posuvné dveře šetří místo. Budou se hodit tedy i do menších interiérových prostorů, zkrátka všude tam, kde je nutné ušetřit každý kousek. Klasické dveře mnohdy potřebují až dva metry čtverečné do prostoru – vhodným řešením se tedy dá skutečně poskytnout místo pro další věci, které jsou v té či oné místnosti potřebné.

Tichý provoz

Dalším pozitivem posuvných dveří je jejich tichý provoz. Možná znáte nepříjemné vrzání dveří, které se otevírají na panty – to u této variace dveří rozhodně nečekejte. Samozřejmě, že je však i v těchto případech zapotřebí myslet na údržbu, nejedná se však o klasické promazávání pantů.

Jednoduché rozdělení větší místnosti

Prostřednictvím posuvných dveří je možno velice jednoduchým způsobem rozdělit většinu větších místností. Je to cesta bez složitých architektonických zásahů a přestaveb, je to směr, který vám nezabere příliš času ani financí.

Bezbariérové řešení

Posuvné dveře jsou v interiéru také základní volbou pro lidi, kteří mají sníženou schopnost pohyblivosti. Jedná se o jakýsi bezbariérový přístup, který ocení třeba lidé, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík, případně všichni ti, kterým činí pohyb určité potíže.

Posuvné interiérové dveře však nepředstavují pouze výhody, co se týká funkcionality. Jedná se totiž i o moderní prvek, který vnese do interiéru nádech komfortu a elegance. Uvažujete-li o výměně dveří, vezměte k úvaze i tuto alternativu.

Tags : dveřeposuvné dveře

The author Radek Blinka

Problematika spojená s bydlením je zajímavým tématem snad pro každého. Tipů a inspirací pro změnu není nikdy dost. Jsem rád, že i já můžu občas připravit zajímavý článek, který se vám může při brouzdání po internetu hodit!

Leave a Response