close
Bydlení

Bezpečnostní dveře: proč byste si je měli pořídit?

Asi se všichni shodneme na tom, že žijeme v relativně klidné době, v níž nám nehrozí velké nebezpečí. Na první pohled to sice tak vypadat může, ovšem na straně druhé nikdy nemůžete tušit, jaké nebezpečí na vás čeká za rohem. Bohužel i v 21. století se v lidské společnosti nachází několik individuí, kteří si nejsou schopni na živobytí vydělat slušným způsobem, a proto raději vykrádají rodinné domy a chaty. Opravdu si myslíte, že bezpečnostní dveře nepotřebujete?

Nemožnost vysazení či vypáčení

Jakmile se bude chtít nepovolaná osoba dostat k vám do domácnosti, bude se snažit vysadit nebo dokonce vykopnout vchodové dveře (pokud nemáte automatické dveře). Jenomže u jejich bezpečnostní varianty je tato činnost prakticky nemožná. Typickým příkladem je tříbodový hákový zámek, plynule seřiditelné závěsy nebo masivní čepy, díky nimž není dveře možné vysadit. Řada výzkumů a testů navíc prokázala, že přes kvalitní bezpečnostní dveře se nedokáže zloděj dostat, protože bez větších problémů odolají nátlakům páčidla či podobného nástroje.

Důraz na nehořlavost

Je sice velmi nepravděpodobné, že by nepovolaná osoba po neúspěšném pokusu o vloupání chtěla vaši nemovitost zapálit, nicméně i tak je dobré být před ohněm chráněn. Nehořlavé bezpečnostní dveře najdou své uplatnění zejména v panelových domech, kde se budou plameny šířit neuvěřitelně rychle a vchodové dveře jsou jejich jedinou cestou k vám do bytu. Bezpečnostní dveře nabízí různé úrovně protipožární ochrany, takže je pouze na vás, kterou z nich si vyberete. Počítejte však s tím, že s rostoucí úrovní ochrany poroste i pořizovací cena.

Sladění s exteriérem nemovitosti

Dávno už neplatí, že by bezpečnostní vchodové dveře připomínaly spíše vchod do trezoru než vchod do útulného rodinného domu. Díky moderním technologiím a materiálům jsou bezpečnostní dveře symbolem povedeného designu, jenž můžete dokonale sladit s exteriérem vašeho domečku. Na první pohled tedy nebude možné rozeznat klasické vchodové dveře od jejich varianty se zvýšenou bezpečnostní ochranou.

Chcete-li mít o trochu klidnější spaní, pak určitě zapřemýšlejte nad pořízením bezpečnostních vchodových dveří. Sice se jedná o výraznou investici, ale za klid na duši určitě stojí.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : bezpečídveře

The author Michaela

Leave a Response