close

Kromě základního vybavení vytváří útulnost a styl bydlení řada doplňků. Ty nejen že interiér dekorují, ale zároveň plní i svou praktickou funkci. Výběr doplňků je proto stejně důležitý a zaslouží stejnou pozornost, jako když vybíráte nábytek.

Je bohužel dost častým jevem, že jsou tyto stylové praktické doplňky opomíjeny nebo se nepořizují promyšleně, takže se zbytkem zařízení neladí, nepodtrhují jednotný styl, či dokonce celý původní koncept narušují. Náš první a asi nejdůležitější tip zní: doplňky vybírejte vždy ve stylu zařízení místnosti.

Stolek či stojan na květiny

Zajímavým a stylovým prvkem v interiéru může být stolek nebo stojan, na němž jsou naskládané květináče s rostlinami, které pěstujete. Vytvoříte si tak velice dekorativní aranžmá, díky němuž se vám zároveň bude v pokoji čistit vzduch. Pokojové rostliny, jak je známo produkují kyslík, některé navíc čistí vzduch od toxinů běžných v domácnostech. 

Hodiny nejen nástěnné

Oživte interiér volbou stylových hodin, a to nejen nástěnných, ale i stolních. Nabídka je široká a jistě i vy si vyberete takové, které styl vašeho domova doplní a podtrhnou. Do minimalisticky či industriálně zařízeného interiéru se hodí hodiny z kovu, skla nebo kombinace obojího, styl skandinávský, provence či retro si žádají spíš dřevěné doplňky, do kuchyně i můžete pořídit i nástěnné hodiny porcelánové.

Úložné koše a boxy

Můžete si díky nim zorganizovat všechny drobnosti či prádlo, takže máte mnohem jednodušší úklid, navíc působí velmi dekorativně, když zvolíte správně. Zatímco v kuchyni využijete i plastové boxy, v obytné části bytu vsaďte na přírodní materiály – proutí a textil.

Servírovací stolek/bar

Potřebujete do interiéru zajímavý solitér? Pořiďte si stylový servírovací stolek na kolečkách. A rozhodně nemusíte dodržovat dogmaticky jeho původní určení, naaranžovat na něj můžete nějaké dekorativní předměty, svícen, květiny a podobně. Nebo si z něj udělejte pojízdný bar.

Kusové koberce a běhouny

Máte zařízenou místnost, podkreslenou stylovými doplňky, ale stále nejste úplně spokojeni s výsledkem? Pořiďte si koberec. Ne ten ode zdi ke zdi (to jen v případě, že máte velmi studené podlahy), vyberte si koberec kusový, a to v barvách, které tvoří zajímavý kontrast se zařízením.

Tags : praktické doplňky do bytustylové doplňky do bytu
Jana Kováčová

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response