close
Spolupráce

6 důvodům, proč se zamilovat do koberce

Koberce jsou módní doplněk, funkční podlahová krytina a také krytina, která zahřeje nohy i na duši. Koberce jsou zkrátka v domácnosti nutností, a nemusí se hned jednat o celoplošné, stačí kusové, které můžete pravidelně měnit a přemisťovat. Proč musíte mít doma koberec, se dočtete v našem článku.

Chcete mít moderní domov? Položte koberec

Nové trendy aktuálně velí jasně – jednoduché tvary, čisté linie, barvy v odstínech bílé, šedé, černé, střídá se materiál lesklý a matný a ze všeho nejvíc se používají přírodní materiály jako je dřevo, sklo a kov. 

Podlaha bez koberce je nuda

Co se týče podlahové krytiny tak jednoznačně vítězí dřevěné podlahy i jejich imitace, hlavně laminátové podlahy. Kdo si na dřevo nepotrpí volí stále více oblíbené betonové stěrky, které dodají místnosti na neobvyklém a netradičním vzhledu. A právě na dřevěných i betonových podlahách krásně vynikají kusové koberce, který prostor zabydlí a zútulní.

Stále více se také v moderních domácnostech objevují celoplošné koberce. Ladí se do přírodních barev a především odstínů hnědé a šedé. Takové univerzální barvy pak umožňují vybrat výraznější nábytek nebo zvolit barevnější doplňky.

Není to velká investice

Pokud se rozhodnete pro kusové koberce, pak se nemusíte bát, že by vás to zruinovalo. Kusové koberce se dají sehnat za pár stovek korun, ale také za pár tisíc korun. Záleží na vybraném materiálu a velikosti koberce.

Nejdražší jsou koberce z přírodních materiálů jako je vlna. Koberce z vlny ovšem nabízejí takové vlastnosti, které vám koberce z umělého materiálu nenabídne. Vlna dokáže absorbovat nadbytečnou vlhkost a nebo naopak ji dodává a vytváří tak příjemné klima v místnosti.

Mezi levnější koberce patří kusové z umělého materiálu. Jejich výhodou je snadnější údržba a případné odstraňování skvrn. Díky tomu, že se koberce vyrábějí z umělého materiálu, tak mohou hrát všemi barvami a ani ve vzorech se meze nekladou.

Koberce jdou i do hotelu nebo kanceláře

Speciálními koberci jsou zátěžové koberce, ty se pokládají v kancelářích, obchodech nebo hotelech. Tyto levné koberce jsou pouze v metráži a pokládají se celoplošným lepením. Zátěžové koberce jsou velmi odolné proti časté chůzi a úklidu.

Z okoukaného úplně nové

Kouzlem kusových koberců je jejich schopnost proměnit místnost k nepoznání. Do okoukané místnosti, když položíte kusový koberce, například pod konferenční stolek nebo křeslo, tak se rázem promění celá místnost. Vdechne do ní nový impuls.

Koberce v tlumených a přírodních barvách místnost dokáží zútulnit a zabydlet, naopak koberce v pestrých barvách, se vzory nebo v netradičním tvaru místnost rozzáří, rozveselí a kompletně ji promění.

Kusový koberec a dětský pokoj

Koberce víc než do jiných místností patří do dětského pokoje. Hlavním důvodem je jejich hřejivost. Dítě nikdy nesedí spořádaně na židli nebo neodpočívá v postýlce. Vždycky je to na zemi, kdy si také hraje. Proto musí být ta “zem” teplá, měkká a přejemná, a to všechno splňuje koberec.

Za poskytnuté informace děkujeme firmě Koberce HIT – podlahy Sokolov.

The author admin

Leave a Response