close

Jestli hledáte pro svůj interiér něco opravdu výjimečného, zkuste dekorace z mechu. Překvapí vás, jak úžasné věci s tímto přírodním materiálem dokážete, stačí jen trochu šikovné ruce a velká dávka kreativity.

Vyrobit si originální mechovou dekoraci není až tak složité, s mechem se totiž docela dobře pracuje, bez ohledu na to, jestli si přinesete čerstvý z lesa nebo koupíte v hobby marketu vysušený.

Neobyčejné mechové stromky

Naaranžujte si mech do květináče či jiné nádoby tak, že bude působit jako neobvyklá rostlina. Potřebujete na to polystyrén, z něhož si vyříznete požadovaný tvar nebo si rovnou zakupte polystyrénové koule. Vhodné je také polínko nebo silnější větvička seříznutá na požadovanou velikost. Ta může být základem pro mechový stromeček.

Mech na zvolený předmět naaranžujte podle vlastní fantazie a připevněte ho zeleným vázacím drátem, který omotáte přes mech kolem dokola. Mechem obalený předmět můžete ještě dozdobit různými zápichy.

Mech jako užitečná dekorace

Zajímavě dekorativní mohou být květináče vystlané mechem, z něhož vyrůstají květiny. Takto upravený podklad pod rostlinou není samoúčelný, mech je výbornou zásobárnou vláhy pro dobu, kdy budete pár dní pryč, nebo prostě zapomenete květiny zalít.

Velmi pěkné jsou takto upravené nádoby pro jarní cibuloviny – tulipány, hyacinty nebo narcisy. Představte si na takovém krásně zeleném mechu vykvétat krokusy či něžné konvalinky. A nemusí to být klasické květináče, zkuste mísu, do níž mech s květinami naaranžujete, případně si vytvořte miniaturní zahrádku ve větší skleněné dóze.

Mechové obrazy

Nemůžete doma pěstovat pokojové rostliny nebo potřebujete nějakou nástěnnou dekoraci na holé zdi? Mechové obrazy jsou naprosto bezúdržbové, vydrží vám, i když se vůbec nezalévají. Mech na nich je konzervován ekologickým prostředkem, který mu nejen zajistí dostatek vláhy, ale chrání ho také před změnou barvy či konzistence. Takto ošetřený mechový obraz vám vydrží roky.

Tags : dekorace z mechumechmechové dekoracemechové obrazy

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response