close

Určitě se o svou zahrádku dobře staráte . Bez pochyb v ní rádi trávíte čas relaxací , zda manuální prací a zkrášlováním si prostředí , které vás obklopuje . Vysazujete květiny , nebo pěstujete různé plodiny či ovocné stromy , které přinášejí vytouženou úrodu právě v tomto období . No okolí vašeho domu může zazářit i jinými skvosty. Okrasné dřeviny přinesou zahradě nový nádech .

Vykročit z fádnosti a stereotypu můžete výběrem jehličnatých nebo listnatých , které vašemu dvorku dodají nevšední rozmanitost tvarem , velikostí a barvou . Cíleným zásahem z nich dokážete vytěžit estetické maximum , protože pod vašima rukama mohou získat úplně jiný rozměr . Čím více se jim budete věnovat , o to víc vás bude těšit pohled na vámi dotvořeny nádheru . Proto jsou situovány hlavně na terasy či místa , kde se mohou opravdu vyjímat .

Nejběžnějším zástupcem zmíněných rostlin je zelený plot . Okrasné dřeviny pěstujeme buď jako volně rostoucí zakomponované do skalek či trávníku , nebo v objemných květináčích , ve kterých vytvářejí decentní nádech důležitosti.

Tvarovatelnost dřeviny závisí na jejím druhu a pružnosti . Proto se při výběru informujte ohledně původního vzhledu , snášenlivosti řezu a rychlosti růstu , abyste přesně věděli co kupujete a následně sázíte . Mezi oblíbené patří ty s stálo zelenými drobnými listy a krátkým jehličím jako má tis , jalovec , túje , borovice , zlatý déšť či cesmína .

Před domem si můžete klidně vytvořit i zoologickou zahradu . Zvířátka a dokonce postavy dokáží tvarovat skutečný mistři z hustých a široce rostoucích druhů . Spirálu si zhotovíte ze štíhlých , alespoň metr vysokých odrůd pomocí provazů naťahaných z vrcholu stromečku , ve kterých liniích stříháte nůžkami ve směru shora dolů . Pro udržování tvaru je vhodné řezat trčící výhonky pravidelně dvakrát do roka v květnu a červnu.

Takže pokud vám nechybí představivost , trpělivost a ruční nůžky s úzkými ostrými čepelemi , můžete se pustit do práce . Věříme , že s trochou praxe a kvalitním nářadím brzy vymodelujeme ze své zahrady opravdovou uměleckou oázu .

The author mata.l

Leave a Response