close

Chladné počasí s sebou přináší i začátek chřipkové sezóny. Tehdy nás nemoc zvykne zamknout na pár dní doma, kde na termostatu nastavíme vyšší teplotu. Co kdybyste nachlazení překonali právě s topným systémem, který prospívá lidskému zdraví a je vhodným i pro alergiky?

Optimální mikroklima zaručuje, že se člověk cítí příjemně a jeho zdraví není ohroženo nesprávnou teplotou či vlhkostí vzduchu v místnosti. Způsob vytápění může mít přímý vliv na klimatické poměry v interiéru a tím i na zdraví členů domácnosti. Klasické radiátory vyzařují teplo malou leč velmi nahřátou plochou, což způsobuje neustálé víření prachu a tvorbu dýchací cesty a oči dráždících plynů.

Předejít těmto nebezpečným faktorům můžete podlahovým topením, které je rok co rok oblíbenější díky výhodám, které do domova přináší. Čistota zda komfort provozu, kde můžete elektrické topení jednoduše a velmi přesně regulovat dle vašich požadavků. Určitě zvolíte podlahovku v případě, že v bytě nemáte technickou místnost navíc, stejně prostor a chuť investovat do kotle, což vám ručičku porovnávání táhne opět k pozitivům. Vyplatí se vědět, že nepracuje s centrálním zdrojem tepla, takže pro studenou dlažbu v koupelně netřeba ohřívat celý objem teplé vody v zásobníku, což je pokládáno mnoha lidmi za hospodárné a akceptovatelné provozní náklady. Nezanedbatelnou výhodou jsou také nulové náklady na údržbu a nízké investiční náklady na zabudování systému termokabelového vytápění.

I vy jste se rozhodli mít tuto podzim nohy opravdu jako v bavlnce?

The author mata.l

Leave a Response