close
Komerční články

Chraňte betonové povrchy pomocí nano impregnace. Špína ani mastnota nemají šanci

impregnace

Kolem každého domu je vždy spousta práce. Je potřeba zajistit pravidelnou údržbu dlažby, zídek, plotů a dalších povrchů, aby je nezasáhla plíseň, lišejníky nebo jiné přírodní vlivy, které snižují vizuální dojem a odolnost materiálu. Mnoho lidí si myslí, že je to velmi náročné, ale ve skutečnosti je to snazší, než si dokážete představit. Stačí správně využívat nanotechnologie.

Dokonalá ochrana v interiéru i exteriéru

Právě nanotechnologie mohou být skvělým pomocníkem při údržbě různých povrchů v domácnosti – od betonové stěrky v kuchyni nebo koupelně, přes venkovní dlažbu až po sochy nebo zídky za zahradě. S pomocí nano impregnace můžete povrchy šetrně ošetřit a chránit je nejen před špínou, ale také před mechy, lišejníky, erozí a vlhkem.

Proč je nano technologie lepší než klasická impregnace?

Tato technologie impregnace betonu a kamene vyniká nad ostatními metodami svou efektivitou. Její princip totiž vychází ze samotné přírody, využívá tzv. efekt lotosového květu.  Ten je výjimečný tím, že si velmi snadno udržuje sovu zářiovou bělost a čistotu navzdory vnějším podmínkám. Je to proto, že na povrchu lotosového květu se nachází drobounké hrbolky, které jsou tak malinké, že se mezi nimi nezvládne udržet ani špína. Každá částečka špíny tedy sklouzne dolů a voda ji snadno spláchne. Stejnou metodu využívá i nano impregnace, která díky tomu umí spolehlivě ochránit všechny povrchy, jež jsou jinak náchylné ke snadnému zašpinění.

Jedná se o vodný roztok, který povrch neuzavírá, a proto může materiál snadno dýchat. Impregnace se vsákne do hloubky povrchu a vytváří zcela neviditelný ochranný povlak, který má ale velkou sílu a je odolný oproti oděru nebo popraskání.

Využijte nano technologie i u vás doma

Tento druh impregnace je ideální zejména na betonové a kamenné prvky, ale využít jej můžete třeba i pro ošetření cihel, pískovce, střešních tašek, cementu, pórobetonu, tvárnic, mramoru a dalších často používaných materiálů.

Pořiďte si ji i vy

Navštivte webové stránky výrobce NanoConcept a prohlédněte si širokou nabídku nano výrobků. Díky nano technologiím můžete své bydlení udržovat mnohem snadněji a bez námahy. Navštivte www.nano-concept.cz a přesvědčte se sami.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Martin Novotný

The author Martin Novotný

Leave a Response