close
Spolupráce

Co je to rekuperace vzduchu? Proč je tak důležitá?

klimatizace

Rekuperace je větrací zařízení, které pomáhá zajistit zdravější a současně i čistější prostředí v rodinném domě. V podstatě se jedná o specifický systém, jehož úkolem je nepřetržitě nahrazovat vydýchaný vzduch v místnostech čerstvým venkovním vzduchem, navíc šetří i spoustu energie. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se vyplatí do rekuperační jednotky investovat.

Rekuperační jednotka zpětně získává teplo, takže během topné sezóny rekuperace vzduchu zachycuje teplo v interiéru, odvádí ho pryč a využívá ho k předehřátí čerstvého vzduchu přiváděného zvenčí. Proces funguje i naopak, tudíž v letních měsících vzduch zase ochlazuje, a tak se obejdete klidně i bez klimatizace.

Zbavíte se nečistot v ovzduší

Rekuperační jednotka nejenže přivádí čerstvý vzduch, ale zbaví váš domov také škodlivin, nadměrné vlhkosti, plísní i bakterií. Rekuperace vzduchu má obrovský přínos.

Pokud je ve vaší nemovitosti v zimních měsících extrémně suchý vzduch, rekuperační jednotka dokáže část vlhkosti zadržovat, aby neodcházela pryč s vydýchaným vzduchem. Udržíte v místnostech příjemnou úroveň vlhkosti, a vyhnete se tím statické elektřině, bolestem v krku a dalším nepříjemnostem způsobeným příliš suchým vzduchem.

Jak správně udržovat rekuperaci?

  • Nikdy rekuperační jednotku nevypínejte a neustále ji mějte v provozu.
  • Zajistěte si pravidelný každoroční servis u akreditovaného dodavatele.
  • Pravidelně jednotku čistěte, včetně vzduchových filtrů.
  • Podrobné pokyny vždy naleznete v návodu k obsluze a přečtěte si je.

Proč byste měli mít rekuperaci?

  • Sníží spotřebu energie.
  • Ušetříte peníze.
  • Snížíte svou uhlíkovou stopu.

Obraťte se na společnost ŠTORC TZB s.r.o., která se danému segmentu věnuje už dlouhá léta. Budete nadmíru spokojení s přístupem i kvalitou přístrojů. Tak neváhejte a nechejte si systém nacenit.

Zdroj náhledových obrázků: Storc

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response