close

Jsou chvíle, kdy máme chuť se pohodlně uvelebit, vzít do ruky knihu a přenést se na chvíli z každodenního života do krajiny fantazie nevšedních zážitků. Čtení je pro nás z mnoha důvodů prospěšné, hlavně kvůli tomu, že aktivizuje mozek: zlepšuje slovní zásobu, zlepšuje krátkodobou paměť, dokonce působí preventivně proti demenci či Alzheimerově chorobě.

Všichni, kdo rádi čtou, ví, jak důležité je při čtení (a snění) pohodlí. Když špatně sedíte nebo ležíte, začne vás po chvíli tu a tam něco bolet – krční páteř, nedostatečně prokrvená ruka nebo vás z dlouhého sezení brní nohy.

Pohodlí je základ

Jestli se čtení obvykle věnujete delší čas, řádově v hodinách, je pohodlné posezení důležité. Můžete se tak v klidu věnovat příběhu a nemusíte neustále měnit polohu. Pravděpodobně pro tento případ vyberete bytelné, měkce polstrované křeslo, s dostatečně širokou plochu sedáku. Takové křeslo, které bude mít područky, o něž si opřete ruce, a taky dostatečně vysoké opěradlo, abyste si mohli pohodlně opřít hlavu.

Zážitek ze čtení a pohodlného sezení umocní křeslo houpací. Protože mírné houpání má skvělý uklidňující efekt. Asi jste to vypozorovali i u svých dětí, že jim nejpříjemněji bylo, když jste je houpali v kolébce, v náruči nebo v těch vychytaných houpacích lehátkách. Houpací křeslo pro relax využívaly už naše prababičky, protože chvilka pohupování jim dokázala dodat potřebnou pohodu.

Houpací křeslo má mnoho podob

Možná jste, stejně jako já, zastánci takové té elegantní klasiky a dáte přednost retro křeslům z ohýbaného dřeva s měkkým polstrováním. Houpací křeslo si ale můžete pořídit v jakémkoliv stylu a v mnoha barevných provedeních tak, aby dokonale ladilo s interiérem nebo v něm vytvořilo příjemný kontrast. Takové křeslo může být opravdu zajímavým dekorativním prvkem.

Patříte k těm, kdo si potrpí na modernu a sledují nejnovější trendy bytového designu? Pak možná oceníte houpací křeslo závěsné. Skvěle zapadne do minimalisticky zařízené místnosti, můžete ho ale také využít v létě na terase, kde bude jistě čtení a relaxace velmi příjemné.

 

Tags : houpací křeslokřeslo na čtenízávěsné houpací křeslo
Jana Kováčová

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response