close

Manželská postel rozhodně není jen tak nějaký kus nábytku. Je to místo, kde nabíráme síly do nového dne, ale také kde prožíváme ty nejintimnější chvilky se svým partnerem, kde spřádáme společné plány, kde jsme si blízko, jak jen to jde. To vše pochopitelně může fungovat jen v případě, že bude postel zároveň pohodlná a dopřeje každému z nás také dost prostoru. 

Staré moudré přísloví praví, že jak si kdo ustele, tak si lehne. A učení feng shui přikládá manželské posteli a na ložnici celkově velký význam, protože jde o středobod partnerského vztahu. Zjednodušeně řečeno: špatná postel rovná se špatný vztah. Jak vybrat správnou manželskou postel?

1. Rozměry

I ti nejzamilovanější potřebují pro spaní dost místa. A i ten nejdelší člověk potřebuje mít během spánku na posteli celé tělo, včetně nohou. Rozměry postele tedy přizpůsobte nejen velikosti místnosti ale i vašim tělesným proporcím. Jestli to místo dovolí, dopřejte si raději velkorysou postel, bude se vám lépe spát.

2. Rošt a matrace

Někdo má rád hodně pod hlavou, jiný spí raději na rovném. Někdo má rád měkkou matraci, jiný spí raději na tvrdém. Taky máte každý jiné preference, pokud jde o pohodlí při spánku? Vyřeší to samostatné rošty a samostatné matrace. Výhodou dvou matrací je i fakt, že pokud se jeden z vás hodně převaluje, nebude toho druhého budit pohybem matrace. Jestli máte každý rád jinak měkké spaní, zkuste takovou, která je z jedné strany měkká a z druhé vyztužená, takže poskytne spaní na pevnější podložce. Praktické jsou také matrace zónové, kdy se jednotlivé části přizpůsobují potřebám ležícího těla.

3. Úložný prostor

Vždycky se hodí prostor pod postelí využít. Dnes si dokonce můžete pořídit multifunkční postel, tedy takovou, která kromě zásuvek na uložení lůžkovin či sezónního šatstva, nabízí i poličky na knihy a podobně. Pokud si chcete pořídit postel do velmi malého bytu, možná je pro vás vhodná postel vyvýšená, pod níž je prostor pro šatník, pracovní stůl či sedací kout.

 

Tags : manželská postelvýběr manželské postele

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response