close
Komerční články

I tapety na zeď mohou vypadat dokonale – tipy na nejlepší luxusní tapety

Zatímco v minulosti byly tapety na zeď víceméně obyčejné a většinou se nejednalo o žádnou opravdovou kvalitu, dnes už si zákazníci mohou vybrat z nepřeberného množství různých dekorů a vzorů a především z kvalitních materiálů, jež dlouho vydrží. Luxusní tapety na zeď jsou díky tomu využívané nejen v běžných domácnostech, ale oblíbili si je i majitelé drahých domů nebo luxusních bytů, kde tyto tapety perfektně dolaďují celkový design prostoru. Kromě domácího využití se navíc luxusní tapety často používají i v komerčních objektech, kde jsou mnohdy ideálním řešením, které dokonale podtrhne celkovou image.

Z čeho se luxusní tapety vyrábějí?

Když se řekne slovo tapety, většina lidí si pravděpodobně představí klasické tapety, vyrobené z papíru. Výběr materiálů je ale mnohem širší a kromě papíru se můžeme setkat také s tapetami z vliesu, PVC nebo textilu. Každý z materiálů má svoje výhody i nevýhody, jež je třeba před nákupem luxusní tapety na zeď zvážit.

  • papírové tapety – jejich přednost spočívá především v nižší ceně, díky které si je mohou dovolit i méně majetní zákazníci. Dalším plusem je pak nesmírně široký výběr vzorů, dekorů a povrchových efektů – z nabídky papírových tapet si zaručeně vyberete, ať už potřebujete zařídit ložnici, obývací pokoj, dětský pokoj nebo třeba komerční prostor. Tapety se vyrábějí z raženého, potištěného nebo mačkaného papíru a patří stále k těm nejoblíbenějším. Jejich nevýhodou je ale trochu nižší odolnost oproti ostatním materiálům.
  • vinylové tapety – jedná se o tapety na zeď, vyrobené z polyvinylchloridu, neboli PVC. Velkou výhodou je jejich jednoduchá omyvatelnost a snadné čištění. Hodí se tak zejména do místností se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny a kuchyně, běžně se ale používají i v předsíních a jiných místech, často se s nimi můžeme setkat i v komerčních objektech. Vinylové tapety mohou mít zadní stranu buď z papíru nebo z vliesu.
  • textilní tapety – jeden z nejstarších druhů nástěnných dekorací. Textilní tapety se hodně používaly už v dávných dobách a i dnes jsou u mnoha lidí velmi oblíbené. Zaujmou především svým luxusním vzhledem, naopak menším negativem je velmi náročná instalace. Pokud se rozhodnete pořídit si textilní tapetu, svěřte její instalaci raději profesionálům.
  • vliesové tapety – v tomto případě jde naopak o jeden z nejnovějších typů – jedná se o tapety ze speciální netkané textilie. Jsou velmi pevné, pružné a odolné, navíc se dají snadno instalovat. Jsou plně omyvatelné a mají vysokou odolnost i vůči otěru, vybrat si můžete z obrovského množství barev, vzorů a motivů. Oproti papírovým tapetám ale musíte počítat s trochu vyšší cenou.

Které značky tapet patří k těm nejlepším?

Výrobců tapet je spousta – někteří se specializují pouze na jeden typ materiálu, jiní mají ve svém portfoliu více druhů. V každém případě stejně jako u jiného zboží, tak i u tapet se můžeme setkat s méně kvalitními kousky. Následující značky, které Vám stručně představíme, ale patří mezi absolutní špičku a jejich luxusní tapety na zeď se vyznačují 100% kvalitou bez jakýchkoli kompromisů.

  • Muraspec – přední britský výrobce luxusních tapet a jiných dekorativních produktů. Výrobky společnosti Muraspec se vyznačují tou nejvyšší kvalitou a jsou určeny především pro komerční využití – setkat se tak s nimi můžete např. v obchodech, kancelářských budovách, hotelích, lodích a na mnoha dalších místech. Značka Muraspec je známkou 100% kvality pro nejnáročnější zákazníky.
  • Hohenberger – výrobce luxusních ručně vyráběných tapet z Německa. Jejich tapety na zeď se vyrábějí např. z vliesového materiálu a nabízejí originální a jedinečné vzory, které oživí každý prostor.
  • The Paper Partnership – britská značka luxusních tapet na zeď, jež přináší na trh vysoce elegantní a krásné tapety, vhodné i pro ty, co preferují především originalitu a klasický, elegantní design. Jejich tapety se vyrábějí jak z papíru, tak i z vliesu.
  • Clarke & Clarke – další britský výrobce luxusních tapet, ve své nabídce má tapety např. z papíru nebo vinylu. Jejich produkty se dovážejí do více než 90 zemí světa, včetně České republiky.

Kde si můžete luxusní tapety na zeď zakoupit?

Máte zájem o luxusní tapety na zeď od těch nejlepších světových značek? Pokud ano, rádi bychom Vám doporučili obchod společnosti Barkotex, která se kromě tapet specializuje zejména na podlahové krytiny. Barkotex nabízí tapety od všech výše jmenovaných výrobců a svoje obchody má v Praze, Brně a Hradci Králové, kde provozuje i outlet. Webové stránky společnosti Barkotex naleznete na adrese http://www.barkotex.cz/podlahy/tapety, kde si můžete prohlédnout kompletní sortiment a najdete na nich i adresy a otevírací dobu všech poboček.

Tags : luxusní tapety na zeďtapety
admin

The author admin

Leave a Response