close

Jestliže potřebujete rychlou proměnu interiéru nebo levnou renovaci nábytku, nabízí se ideální řešení – tapeta. Tento na čas zapomenutý trend se vrátil a ovládl stěny našich obydlí novými materiály a moderním designem.

Současné tapety přitahují barvami, vzory, ale i strukturou a úpravou povrchu, zajímavá je i cena. Aby vám tapety poskytly to, co od nich očekáváte, musíte pečlivě vybírat. Je to umění vybrat si správnou barvu, která místnosti dodá rozměr, který jí chybí, atraktivní vzor, rozhodnout musíte také, jestli vytapetujete celý pokoj, jednu stěnu nebo jen její část.

Tapety skýtají řadu možností

Prostým vymalováním nemůžete nikdy docílit takových výsledků, jaké zajistí tapety. Mají tolik různorodých vzorů, struktur a barevných kombinací, široká je i nabídka materiálů, z nichž se vyrábějí. Kromě všeobecně papírových tapet jsou k dostání vynilové, vliesové, samolepící, omyvatelné, případně s 3D strukturou. Pomocí tapet máte řadu možností, jak vytvořit naprosto jedinečný, originální a neopakovatelný interiér. Tapet můžete použít po celé místnosti, nebo ji citlivě skombinovat s malbou. Dobře vypadá, když je stejná  tapeta na zdi i na nábytku, například na dvířkách kuchyňské linky či komody. Pro renovaci nábytku se skvěle hodí samolepící tapeta, tu lze použít na dřevo, laminát, kov i další povrchy.

Jednoduché lepení, dokonalý efekt

Mezi základní výhody tapet patří přrdrvším snadné lepení, které se radikálně liší od toho, na na co si někdo může pamatovat z dob dávno minulých. Není nutné zdlouhavé vlhčení tapet, aplikace lepidla a obtížná manipulace s pruhy tapet. Například vliesové tapety vyžadují natření lepidla pouze na zeď, nemusíte ani odstraňovat staré malby stěn. Stačí jen aplikace penetračního nátěru, poté natřít lepidlo a přilepit pruh tapety. Stejně snadno se tapety případně i sundavají, na zdi nezůstanou žádné zbytky, jako tomu bylo u papírových tapet.

Tags : moderní tapetytapetovánítapety

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response