close

Zabavit v letním období malé děti nebývá zpravidla jednoduchou záležitostí. Proto se mimo koupací zábavy, kdy dětem pořizujeme bazény různých velikostí, určitě bude hodit i pískoviště. Je úplně jedno, zda se rozhodnete pro pískoviště z plastů, staré pneumatiky či palet. Základ je však vždy stejný a my si ho dnes prozradíme. V dnešní době existují již předpřipravená pískoviště, která jen poskládáte. Tím si značně ušetříte práci, ale pokud se takové práce nebojíte, klidně si celé dětské království můžete vyrobit sami.

shutterstock_217905883

Jak na dětské pískoviště svépomoci

  • První krok vede určitě k výběru vhodného místa. To je takové, kde budete mít nad dítětem dohled. Například při výhledu z kuchyňského okna. Sami musíte vědět, které místo vám připadá nejvhodnější.
  • Jakmile máme vybráno místečko, přemýšlíme nad velikostí a materiálem. Vhodná jsou pískoviště s okrajem, která umožňují dětem sezení. Vyhloubíme si jámu hlubokou 40cm a další rozměry závisí na velikosti, kterou chceme zhotovovat.
  • Do jámy nasypeme písek a na ten položíme desku, která upevní dno. Ideální je dřevovláknitá deska, ale předně do ní vyvrtejte drenážní otvory. Jestliže budete dělat pískoviště z pneumatiky – vykreslujte její tvar. Měla by být mírně zasazená do zeminy. V jiném případě nyní dejte po stranách pískoviště desky, které upevníte kolíky. Ty se zatlučou z vnější strany rámu. Kolíky chrání fošny před sklopením.
  • Nyní položte kolem okrajů betonové dlaždice a upevněte je maltou. Použít můžete i cihly. Nahoru vyrobte dřevěný okraj (sedátko), které musí ohoblované a začištěné.
  • Vyplňte pískoviště jemným pískem, který je k tomuto účelu určen. Po každém hraní nezapomeňte pískoviště přikrýt deskou nebo plachtou. Psi a kočky většinou taková místa přitahují a považují je za vhodné k venčení.
Tags : dětipísekpískoviště

The author Gabriela Kortova

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Leave a Response