close

Obchody s bytovými doplňky jsou plné různých dekorací, které si můžete koupit a zútulnit jimi svůj domov. Pokud chcete svému obydlí vtisknout kus sebe, tak se můžete pustit do výroby vlastních okrasných předmětů. V mnoha případech vás to vyjde levněji než nákupem v obchodě. Nechte se inspirovat našimi nápady.

Jak využít láhev od vína v domácnosti?

Pokud jste milovníky vína, tak vám možná doma občas zůstane vypitá láhev od vína. Pravděpodobně ji odložíte, abyste ji pak mohli vyhodit do kontejneru se sklem. Víte, že je to vlastně škoda? Taková láhev vám může posloužit jako okrasa vašeho domova. Jen je zapotřebí ji trochu upravit.

Jednoduchá vázička

Vytvořte si třeba jednoduchou vázu pro živou růži. Stačí, abyste láhev od vína nabarvili barvou ve spreji v odstínu, který se vám bude hodit do interiéru. Štětcem pak na ni namalujete jednoduchou rostlinu. A vázu máte hotovou. Naplňte ji vodu a vložte do ní živou květinu.

Vzkaz v láhvi

Odjakživa se láhve využívaly k poslání vzkazu po vodě. Zkuste si ji vyrobit jako dekoraci do bytu.

  1. Vezmete láhev od vína se zajímavým tvarem, omyjete ji a zbavíte etikety.
  2. Pak na její dno nasypete žlutý nebo bílý písek a dovnitř vložíte malou ruličku novin, kterou jste převázali jutovým motouzem.
  3. Láhev zazátkujete korkem a omotejte provázkem.

Svícen z lahve od vína

Kupodivu lze tyto láhve využít i k výrobě svícnu, který si pak můžete postavit na stůl na terasu nebo balkon.

  1. Láhev zbavíte etikety a vyčistíte ji, aby se leskla.
  2. Pak už jen stačí do jejího hrdla vložit svíčku.

Tato dekorace je za pár korun, vlastně jen za cenu svíček. Pokud je svíčka silnější než hrdlo, tak ji stačí nožem trochu ostrouhat.

Vylepšete dětem koutek u psacího stolu

Pracovní stůl je běžnou součástí dětského pokoje. Slouží ke kreativní tvorbě i k učení. Aby dětem se dětem u něho dobře sedělo, můžete jim vytvořit příjemné zátiší. Stůl většinou stojí přímo u zdi. Kupte jim korkovou nástěnku, na kterou si budou moct přišpendlit důležité úkoly, fotografii svého oblíbeného tiktokera nebo youtubera či fotku z dovolené.

Důležité je mít pohromadě psací potřeby. Pro tento účel slouží stojánky na tužky, propisky a pera. Prodávají se například ve stylu drátěného programu. Ale můžete si je také vytvořit sami – třeba ze zavařovací sklenice, kterou děti pomalují akrylovými barvami. Nebo s pomocí tavicí pistole na ni nalepíte různé obrázky.

Použít můžete také plechovku a omotat ji jutovým provazem, který na ni přilepíte. Získáte dekoraci za pár korun. Plechovku lze také pomalovat nebo nastříkat barvou ve spreji. Zapojte do tvorby děti a vyrábějte dekorace společně. Určitě je to bude bavit, protože si zlepší prostředí svého vlastního dětského pokoje. I když třeba nebude výrobek dokonalý, bude jejich. A to se cení.

Fotografie na zeď

Zajímavou dekorací na zeď jsou fotografie. U nich můžete nechat popustit uzdu své fantazie a využít ty, které jste osobně pořídili na dovolené nebo rodinném výletě. Stačí fotografii vytisknout na barevné inkoustové nebo laserové tiskárně, koupit pěkný rámeček a originální ozdobu máte hotovou. Díky ní vtisknete svému domovu osobitý vzhled.

Dětské kresby

Malé i větší děti jsou kreativní. Rády něco tvoří – z papíru, kreslí, malují, modelují. Ve škole k tomu mají příležitost v hodinách výtvarné nebo pracovní výchovy. Nechte ale své děti vytvořit i něco doma.

Některé dětské kresby jsou natolik své, že stojí za to si je doma pověsit na zeď. I tato dekorace vás nebude stát moc peněz. Maximálně koupíte zajímavý rámeček nebo necháte jejich výtvor zarámovat u profesionála, a to zejména tehdy, jestliže malovaly na plátno.

Máte doma dekorace, které jste si sami vyrobili?

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dekoracedětifotografie

The author Michaela

Leave a Response