close
Print,Pattern,Pillows,On,A,Beige,Corner,Sofa,By,A

Jak bydlet spokojeně? Jde o kombinaci mnoha faktorů. Vybrali jsme pro vás ty hlavní, které učiní z vaší domácnosti hotový ráj na zemi. Domácí zázemí, které vás nabíjí energií, je totiž nezbytnou součástí úspěšného života.

Nezapomínejte na detaily

Každá nemovitost vám poskytne to hlavní, co k životu potřebujete – tedy teplo, sucho, bezpečí. Jenže abyste byli doma opravdu spokojeni, tak pouhý základ nestačí. Svou nemovitost musíte vybavit velkým množstvím doplňků, které zvyšují váš komfort. Co máme konkrétně na mysli? Okna vybavte sítěmi proti hmyzu, máte-li zadní dveře na terasu nebo na balkon, nezapomeňte ani na síť do dveří. Sami jistě víte, jak vám dokážou den znepříjemnit otravné masařky či vosy a jak může komár jindy klidné spaní proměnit v bezesnou noc. Se sítěmi v oknech můžete mít celou noc otevřená okna a užívat si čerstvého vzduchu, aniž byste se těchto nezvaných hostů museli obávat.

Nezapomínejte ani na další doplňky, které vám dělají radost. Zdi byste doma měli vyzdobit obrazy, použít můžete třeba rodinné fotografie. Kromě toho domácnost doplňte pokojovými rostlinami, bylinkami, kořenkami, suvenýry z dovolených a dalšími drobnostmi. Každý den vám tyto předměty budou dělat radost.

Důležitou roli hraje lokalita

Lokalita je pro bydlení zásadní. Pokud v okolí nejsou žádné obchody, dobré restaurace ani kulturní vyžití a k tomu musíte dojíždět do školy i do práce špatně navazujícími spoji, je vlastně otázka, zda takové bydlení dává smysl. Tedy pokud nepatříte mezi samotáře, kteří si bez běžné občanské vybavenosti vystačí. Problém může být samozřejmě i opačný – lidé žijící v centrech velkých měst touží především po klidu a přírodě.

Nejste v místě svého bydliště z jakéhokoli důvodu šťastni? Nejlepším řešením je pravděpodobně prodej současné nemovitosti a koupě jiné. Stěhování bude sice náročné a v součtu půjde o úkon, který vám zabere dlouhé měsíce, jestliže ale výsledkem bude spokojenější život, nebudete svého rozhodnutí litovat.

Mějte se doma rádi

Může to znít jako klišé, jenže spokojená rodina je skutečně základem kvalitního života. Jestli vám to doma z nějakého důvodu neklape, zapracujte na tom. V případě vícečlenné domácnosti je zcela zásadní komunikace. Je přirozené, že i ty nejlépe fungující páry mají občas neshody a problém občas nastane i se vzornými dětmi. Rozdíl oproti hůře fungujícím rodinám je v tom, že členové domácnosti o těchto problémech aktivně hovoří a hledají řešení, které povede k opětovné spokojenosti.

Naučte se také trávit společné chvilky. Zasedněte společně minimálně k jednomu dennímu jídlu. Necháme dle vašich možností na vás, zda půjde o snídani, oběd, či večeři. Rodina by se ale měla v jídelně sejít. Kromě toho byste si měli společně občas zahrát nějakou hru, podívat se na oblíbený film nebo vyrazit na výlet.

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response