close

Žádná okázalost, jen čistý styl a minimalismus. Harmonie, ve které se snoubí přírodní barvy a stylové materiály, vás nadchne na první pohled. Pokud se i vám líbí jednoduchý styl a zajímavá kombinace materiálů, podívejte se na nordic glamour blíž.

Kde nordic glamour vznikl?

Neokázalý luxus a originální minimalismus. Tak by se dal popsat nordic glamour styl, který vévodí všem interiérovým trendům. Je to kombinace skandinávského a glamour stylu, ve kterém se snoubí minimalistické prvky bydlení s funkčností a elegancí. Nehledejte žádné zbytečné dekorace navíc, tento styl si zakládá na čistém designu. Počátek tohoto stylu hledejte v severních zemích, kde vznikl i tolik oblíbený skandinávský styl.

Trochu jiný skandinávský styl

Skandinávský styl si také zakládá na funkčnosti a praktičnosti, oproti nordic glamour však používá mnohem více útulnějších prvků. Ty se projevují především v přírodních prvcích, základním dekorem je dřevo. To však v nordic glamour nehledejte. Žádné útulné měkké deky, mnoho svíček ani přírodní dřevěné komody v glamour stylu nemají co dělat.

V hlavní roli černá a bílá

Pokud bychom měli určit hlavní barvy nordic glamour stylu, bude to černá a bílá. Tyto vůbec nejčistší barvy jsou stavebním kamenem interiéru. Doplnit je můžete jemnými tóny béžových odstínů. Nepoužívejte příliš pastelové barvy, ty se do minimalistického interiéru s nádechem luxusu příliš nehodí. Raději pro ozvláštnění domácnosti použijte kombinace materiálů.

Zvolte si jednu dominantní barvu, do níž sladíte celý domov. Poté použijte sekundární barvu, která bude tvořit veškeré doplňky, například koberec nebo některé komody či konferenční stůl. U doplňků nechte prostor dalším prvkům, například zajímavým materiálům.

Mramor a sklo

Černou, bílou a ostatní jemné barvy skvěle doplní mramor nebo sklo. Mramorové doplňky nebo například deska jídelního stolu dodá vašemu interiéru na luxusu a elegantnosti. Zajímavé prvky ze skla, například jednoduché, a ne příliš zdobené vázy vám do interiéru přinesou větší vzdušnost.

Skleněný konferenční stolek sice není příliš praktickou záležitostí, obzvlášť v rodině s malými dětmi, tato volba však přinese do domácnosti ještě více vzdušnosti a elegantního stylu. Navíc na skleněné desce vypadá každá dekorace přímo nádherně.

Nebojte se kombinovat

Mramor a sklo se výborně kombinuje, proto na jednom tácu může být skleněná váza spolu s mramorovým svícnem. Vedle černých a bílých kusů nábytku bude taková kombinace vypadat dobře, nemusíte se bát příliš velkých kombinací.

Přijde vám interiér až moc studený a sterilní? V takovém případě stačí dodat jemné béžové tóny, například jako přehoz přes sedačku nebo dekorativní polštáře. Do skleněné vázy vložte pár stébel dekorativní trávy, která svou jemnou přírodní barvou dodá na útulnosti.

Zlaté a stříbrné doplňky

Tou perfektní třešničkou na dortu budou zlaté a stříbrné doplňky. Jemné detaily, jako je zdobení vázy nebo podnože stolu doplní celý interiér o další nádech luxusu. Nebojte se kombinace zlaté a stříbrné barvy, už dávno takový mix není tabu. Pokud zvolíte jemné kombinace a příliš to nepřeženete, bude celá domácnost působit čistě, a přesto velmi elegantně.

Především se musíte cítit dobře vy

Při plánování nového designu vaší domácnosti se především zamyslete nad tím, na čem vám záleží nejvíce. Trávíte hodně času v obývacím pokoji? Pak mu věnujte nejvíce pozornosti a na dekoraci v obýváku se zaměřte nejvíce. Nezapomeňte také na předsíň, která je obvykle první místností po příchodu domů. Pokud už tam na vás dýchne oblíbený styl, budete se cítit dobře hned, jak vkročíte dovnitř.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dekoracedomácnostnordic glamourstyl bydlení

The author Michaela

Leave a Response