close

Nastal už okamžik, kdy vám vaše koupelna přijde nudná, nefunkční a prostě se vám nelíbí? Rekonstrukce může vše napravit a nemusí být nijak dramatická, stačí pár úprav, které prostor ozvláštní a dodají mu nový nádech. Na co si dát při rekonstrukci pozor a jaké jsou možnosti? Inspiraci najdete v našem článku.

bathtub-1078929_1920

Funkčnost, praktičnost a estetika

Životní styl se oproti minulému století výrazně změnil. Komfort bydlení se zvýšil a je to vidět i na koupelnách. Veškeré návrhy interiérů koupelny se nesou v duchu praktičnosti a zároveň nadčasovém designu.

Moderní luxfery

Interiérový designéři vytvářejí návrhy koupelen, které nabízejí dostatek prostoru, světla a úložného prostoru. Většina koupelen je bez oken a tedy bez přirozeného světla. Řešením mohou být luxfery, která nahradí jednu stěnu a budou propouštět denní světlo ze sousedící místnost.

Pokud se vám luxfery nelíbí, vyberte osvětlení, které bude odolné vůči větší vlhkosti, bude mít příjemné světlo. Důležité je také osvětlení správně rozmístit. Mělo by mířit na zrcadlo, k vaně nebo sprchovému koutu a také na umyvadlo.

Paneláková koupelna

Koupelny v panelovém domě mají spoustu věcích společné, jsou malé, umakartové a ošklivé. Mnohdy také slouží několika členné rodině a ráno jsou v ní stísněná. Hlavním cílem je tak vytvořit koupelnu, která bude ergonomicky správně řešená a navíc bude odpovídat současnému životnímu stylu a komfortu bydlení.

Nezbavujte se příček za každou cenu

Velmi často je prvním krokem při rekonstrukci koupelny odstranění příčky a spojit tak toaletu s koupelnou. Takové řešení sice zvětší prostor, ale zároveň se připraví o dvě stěny, na které je možné umístit poličky, skříňky a další kusy nábytku, které nabídnou úložný prostor.

Jedno nebo radši dvě zrcadla

Jedním ze klíčových prvků koupelny je zrcadlo. To nesmí v koupelně chybět, i když se do něj po ránu moc dívat nechceme. Do koupelny můžete dát velké zrcadlo, které kde se uvidí všichni a nebo zvolit dvě menší v různých výškách, aby se eliminovaly výškové rozdíly členů domácnosti.

Umyvadlo s baterií na straně

Spousta moderních bytů volí umyvadla, které jsou sice trendy a designovými kousky, ale umýt si v nich ruce je někdy obtížné. Pokud chcete moderní umyvadlo, které vám poslouží vyberte si asymetrický tvar, pod který půjde skříňka a baterie, které jsou napravo nebo nalevo. Vznikne tak větší mycí a odkládací prostor.

Pračka v koupelně

V panelákové neb malé koupelně je někdy problém, kam s pračkou. V současné době ovšem existují menší pračky, které jsou plněné horem a jsou úzké. Vejdou se tak skoro kamkoliv.

Světlé barvy i nábytek

Obecně koupelnám sluší světlé barvy inspirované přírodními odstíny. Světlé odstíny opticky zvětší prostor koupelny a dají mu na světlosti a čistotě. Malý prostor můžete zvětši také obklady. Pokud zvolíte obklady malého formátu, prostor se zvětší. Na rozšíření koupelny vybírejte obdélníkové obklady a položené podélně.

admin

The author admin

Leave a Response