close
zahradní domek

Na žádné zahradě by neměl chybět zahradní domek. Dá se totiž využít k uskladnění mnoha věcí. Jak ho využít skutečně na maximum? Nářadí není tím jediným, co v něm můžete uskladnit.

Sklad nářadí

Nejrozšířenějším způsobem, jak zahradní domek využít, je uskladnění nářadí. Máte-li velkou sbírku, do které patří zahradní sekačka, sekery, nůžky na živý plot, rýče, lopaty, hrábě, pily a další, určitě je pořízení zahradního domečku dobrou volbou. Pohodlně do něj totiž můžete vše uložit a přehledně uspořádat. Rozhodně vám ale doporučujeme pořídit si k domečku spolehlivý zámek. Kvalitní zahradní náčiní a nářadí je totiž poměrně drahou záležitostí a je lepší mít ho schované skutečně pod zámkem.

Dětská klubovna

Chcete si spíše než pro sebe pořídit zahradní domek pro své děti a zařídit jim v něm jakousi klubovnu? Zde mohou trávit odpoledne a večery s kamarády a vy si tam třeba společně s nimi zahrajete deskové hry a budete se zde například věnovat i nějakým koníčkům, které zahrnují používání barev a dalších věcí, jež nechcete používat v domě, protože udělají nepořádek.

Sezónní zahradní domeček

Ukládáte zahradní nářadí do garáže a zahradní domek vám tak slouží spíše jako odkladiště věcí, které se do garáže již nevejdou? I sezónní zahradní domeček lze uspořádat a během roku využívat jeho úlohu. Přes zimu v něm můžete nechat přezimovat rostliny, které by vám v zahradě v důsledku mrazů pošly, a v létě do něj ukládat například potahy na zahradní nábytek.

Dílna pro vášnivého kutila

Každý kutil potřebuje svou vlastní dílu. Když není pro její zařízení místo v domě ani garáži, skvěle k tomuto účelu poslouží právě zahradní domek. Je-li domek prostorný, může fungovat zároveň jako dílna i sklad nářadí a zahradního náčiní.

Obytné zahradní domky pro návštěvy

Stále častěji je možné spatřit zahradní domky, které zároveň slouží jako občasná obydlí pro návštěvy. Přespat v zahradním domečku totiž nemusí pouze děti v rámci přespávačky, ale také návštěvy. Samozřejmě je lepší, pokud je přímo k tomuto účelu domek zařízen a návštěva nemusí spát ve skladu nářadí. Aby byl interiér útulný, stačí ho vybavit základními kusy nábytku a místo postele pod matraci položit třeba jen dřevěné palety. Přespávání v této stavbě je samozřejmě příjemné zejména v letních měsících. V zimě byste museli vnitřek domu vytápět, případně rovnou sáhnout po zateplené variantě.

Zahradní domek jako součást venkovního posezení

Rádi byste si v klidu poseděli v zahradě, ale neustále musíte přes celý dům běhat do kuchyně a dalších místností či snad do garáže pro nějaké doplňky? Ať už třeba pro nádobí, polštáře nebo třeba pro slunečníky, křesla a podobně? Co takhle si zahradní domek postavit hned vedle terasy a využívat ho k uskladnění všeho, co během pobytu na zahradě potřebujete? V domečku můžete mít uschovaný venkovní nábytek, podsedáky, deky, polštáře, osvětlení, ale i plastové nádobí a další nezbytné doplňky, jež k relaxu v zahradě potřebujete.

Tělocvična

Dáváte si rádi do těla, ale nejbližší posilovna je příliš daleko nebo zkrátka jen rádi cvičíte sami, ale chybí vám k tomu prostor? Jednoduché řešení spočívá v tom, že si svůj zahradní domeček přebudujete v domácí tělocvičnu. Největší výhody tohoto rozhodnutí jsou zřejmé – můžete si ji vybavit zcela podle svého a při cvičení vás nebude nikdo rušit.

Nenechte se nijak omezovat a vybavte si zahradní domek přesně podle svých potřeb. Využít ho můžete k uskladnění nářadí, k vytvoření zázemí pro děti nebo například pro návštěvy, které u vás zůstanou přes noc.  Kterou možnost si vyberete?

Zdroj textu: www.oecogardenrooms.co.uk

Zdroj foto: www.freepik.com

The author Michaela

Leave a Response