close

Potřebujete novou postel? Když budete vybírat pečlivě, může se kvalita vašeho spánku radikálně zlepšit. Přísloví, že jak si kdo ustele, tak si lehne, má svou historickou platnost. A jak si vybrat postel, aby se vám spalo opravdu pohodlně a vy jste si během noci skutečně odpočinuli?

Pro výběr správné postele existuje několik důležitých parametrů, přičemž výběr vhodné matrace je jen jedním z nich. A právě matraci věnujeme nejvyšší pozornost – zajímá nás měkkost, materiál a technologie výroby matrace, ale také materiál a prodyšnost potahové látky. Než se tedy zaměříme na celou postel, zkusme si přiblížit alespoň základní informace o matracích,

Jakou vybrat matraci

Při výběru matrace se řídíme tím, v jaké poloze spíme, kolik vážíme a svou roli hraje i věk. Podle těchto kritérií volíme tvrdost matrace. Dobrou volbou jsou matrace rozdělené na zóny s různým stupněm tvrdosti, protože naše tělo vyvíjí na matraci různý tlak v různých místech.

Potah matrace plní nejen estetickou funkci, ale také udržuje čistotu matrace a zajišťuje její prodyšnost. Volte matrace se snímatelným potahem, který se dá vyprat.

Tipy pro výběr postele

Správná postel musí být pohodlná. Tedy, nejde jen o měkkou matraci, ale hlavně o rozměry postele a výšku. Pokud jste normálního vzrůstu, jistě vám postačí typizované rozměry postele (90×200 cm pro jednolůžko a pro dvoulůžko 160×200 cm), jestliže potřebujete větší pohodlí, můžete zvolit rozměr 140×200 pro jednoho a 180×200 cm pro pár. Dají se sehnat i postele s prodlouženou délkou, pro případ, že jste vyšší postavy. Dostupné jsou postele do 240 cm na délku.

Ideální výška postele je taková, z níž můžete pohodlně vstát. Při posazení na postel by měly nohy v kolenou svírat pravý úhel, chodidla by měla dosáhnout na zem. S postupujícím věkem je těžké vstávat z nízkých postelí.

 

Tags : správná postelvýběr postele
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response