close

Závěsy, rolety, žaluzie, prostě všechno, co dokáže v létě udělat stín, je při zařizování interiéru velmi důležité. V posledních letech zažíváme poměrně horká léta, kdy je obtížné vnitřní prostory ochladit. Právě stínící technika v tomto směru dost pomáhá.

Pokud jde o rolety, můžeme si je pořídit ve dvojím provedení: interiérové a venkovní. Ty vnitřní nejen, že poskytují stín, ale působí také jako dekorativní prvek, který se dá sladit se zbytkem zařízení. Venkovní rolety mají řadu jiných výhod.

Co dokážou venkovní rolety

Samozřejmě i u venkovních rolet je primární funkcí stínění před horkým sluncem v létě. Vzhledem k tomu, že jsou rolety před okenním sklem, jejich stažením zároveň chráníme skla před přehřátím. Mnohem lépe se tak udržuje příjemná teplota v bytě, aniž byste si museli pořizovat klimatizaci. 

Venkovní rolety fungují jako tepelná izolace i v zimě. Jejich stažením bráníte namrzání okenních skel, což snižuje teplotu v místnosti, případně zvyšuje náklady na topení. I vnitřní rolety částečně chrání úniku tepla z interiéru nebo přehřívání, ovšem ne v takové míře. Okenní skla totiž zůstávají vystavena vlivu venkovní teploty a i přes roletu ovlivňují teplotu v místnosti.

Investice do venkovních rolet se vyplatí

Pořizovací náklady na venkovní rolety se poměrně rychle vrátí. V létě nemusíte provozovat klimatizaci, protože udržují příjemnou vnitřní teplotu. V zimě ušetříte za náklady na vytápění, protože chrání okenní skla před namrzáním,takže nedochází k úniku tepla okenními tabulemi. Rolety také odolávají silnému větru.

Třetí nespornou výhodou a významnou úsporou je ochrana před zloději. Zvlášť pokud bydlíte v přízemí, vyplatí se venkovní rolety instalovat. Oceníte ji také v případě, že potřebujete ve dne místnost zatemnit a izolovat od hluku, například, když pracujete na směny a potřebujete se po noční v klidu vyspat.

Tags : venkovní roletyvýhody venkovní rolety
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response