close
Komerční články

Jak vyrobit dětskou skluzavku? Zvládnete to sami během jednoho víkendu

old-playground-slide-g478a23993_1280

Děti milují různá hřiště a prolézačky. Pokud máte na zahradě trochu prostoru, jistě by nebylo od věci něco podobného postavit i u vás doma. Děti budou nadšené a vy je budete mít pod dohledem. Vyrobit dětskou skluzavku přitom nemusí být zas tak složité. Budete potřebovat jen dřevo a k tomu třeba nepotřebnou plastovou kanalizační rouru. Hodit se vám bude i nářadí, jako je vrtačka, pilka, šroubovák, kladivo nebo hřebíky. Jak postupovat? Dětské skluzavky jsou jednou z nejoblíbenějších a nejsnadněji vyrobitelných prolézaček vůbec.

Zaměřte se na bezpečnost

Aby děti byly skutečně v bezpečí, je nutné zaměřit se při výrobě na to, aby vše bylo pevné, odolné a dobře zajištěné. Už nedokážete ovlivnit to, jak se dítě bude na skluzavce chovat, ale rozhodně jej můžete uchránit před odřeninami od šroubů nebo od zapíchnutí třísky do ruky. Každou ostrou hranu také vždy zapravte do obloučku. Ujistěte se také, že dítě nemůže ze skluzavky nedopatřením vypadnout.

Jak postupovat?

Můžete si postavit například velmi oblíbený typ skluzavky s domečkem. Ten tvoří jakousi základnu pro skluzavku. Pro samotnou skluzavku se hodí hladká kanalizační roura, která má průměr alespoň 400 mm. Díky tomu, že bude roura v kuse, nemusíte se obávat zranění o hrany nebo spáry. Podle délky roury, následně stanovte i výšku domečku. Od země by měla být roura umístěna asi ve výšce cca 30 cm. Ideální sklon se pohybuje od cca 30 do 45 stupňů.

Základnu vyrobíte ze dřeva

Zbývá dodělat domeček. Na začátku si zkuste načrtnout, jak by měl domeček asi vypadat. Na jedné straně je nutné pamatovat na umístění nastupovací plošiny, ke které povede žebřík. Kostru vyrobte z hranolů 5 × 5 cm a následně ji obijte pomocí prken. Je možné zvážit také zastřešení celého domečku, ale není to nutné. Takto máte v podstatě hotovo a můžete se věnovat estetickým úpravám. Dřevo je nutné ošetřit proti vlhkosti a plísním a zbytek můžete dodekorovat dle vašich představ.

Pokud preferujete nákup před výrobou, můžete si vybrat na webu www.ministerstvohracek.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Dalibor Navrátil

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response