close

Při zařizování pokoje často zapomínáme na to, jak daná místnost vůbec voní. A přitom vůně má mocnou sílu, může vám okamžitě zvednout náladu, zajistit příval energie nebo naopak vyvolat ve vás náladu pochmurnou.

Charakteristická vůně domova

Tím, že si vyberete vůni, aby charakterizovala váš domov, docílíte toho, že tato vůně vás s vaším domovem spojí. Jakmile totiž vy nebo někdo z vašich blízkých, kdo vás rád navštěvuje, ucítí mimo váš domov, okamžitě se mu vybavíte vy i vaše domácnost.

Otevřete dveře a okna

Zatuchlý vzduch je to nejhorší, co pro vůni domova může být. Snažte se co nejvíce větrat (samozřejmě v závislosti na počasí) a pusťte si tak svěží a čerstvý vzduch k sobě domů.

Zaveďte voňavé bylinky

Čerstvé bylinky, jako je například bazalka a máta, dodají vaší kuchyni krásné aroma. Umístěte je proto na tam, kde proudí vzduch, ideálně na stůl nebo parapet. Skvělým nápadem je také zasazení bylinkové zahrádky pod kuchyňským oknem. 

Květiny na každém rohu

Dopřejte svému bydlení přírodní vůni květin, které krásně provoní každou místnost. Levandule, jasmín, růže, magnólie se nejen rozvoní, ale také dodají šmrnc danému pokoji.

Nakrájejte několik citronů a limetek

Nic nepřekoná vonnou sílu citrusů. Pokud tedy potřebujete rychle provonět domácnost, využijte citrusy. Nakrájejte na plátky několik citronů, limetek a pomerančů, a položte je na talíře, které umístěte tam, kde zrovna potřebujete provonět prostor.

Svíčky, vonné oleje

Při výběru vonných svíček se zaměřte nejen na vůni, ale také na její kvalitu. Svíčky také můžete využít nejenom pro jejich příjemné osvětlení, ale také pro zamaskování nepříjemných pachů.

Stejný účinek mají také vonné oleje, a to i bez difuzéru. Jednoduše nakapejte pár kapek oleje do misky s horkou vodou. Teplá voda začne vůni uvolňovat a vy se můžete těšit z příjemné vůně.

A jaká je vaše oblíbená vůně?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : domácnostvůně

The author Michaela

Leave a Response