close

Pokud máme zahradu, většinu léta trávíme s dětmi právě tam. Spojujeme tak příjemné s užitečným: děti jsou stále na čerstvém vzduchu a my přitom stíháme nějakou základní údržbu, k večeru pak grilování a relaxaci. Jak ale zabavit děti během léta na zahradě, aby se nezačal nudit či ještě hůř – zlobit?

Možností, jak zabavit děti na zahradě je celá řada záleží na tom, kolik chcete nebo můžete investovat nebo jak šikovného máte tatínka (dědečka, souseda…).

Základem zábavy na zahradě je bazén

Asi nejvyužívanější věcí během léta na zahradě je jednoznačně bazén. Samozřejmě ve velikosti odpovídající velikosti dítěte – od malého nafukovacího po velký nadzemní či zapuštěný do země. Osvěžení ve vodě prohřáté slunečními paprsky si děti dokážou užívat celé hodiny, stačí na ně jen dohlédnout, aby byly jejich vodní hrátky bezpečné.

Zábava za pár kaček

Zabavit děti na zahradě s omezeným rozpočtem také není nic složitého. Pokud máte k dispozici nějaké dřevo (kulatinu i prkna) a šikovného muže v  okolí, můžete jim postavit klidně i celé dětské hřiště. Minimálně houpačku zavěšenou na strom zvládne i méně zkušený tatínek. Jen drobné varování: vždy mějte připraveno tolik houpaček, kolik máte dětí. Jedna nikdy nestačí.

Pokud se ke dřevu snadno nedostanete, kupte dětem alespoň základní hry na ven – kuželky, badminton, frisbee. Na společně strávené, aktivně strávené odpoledne na zahrádce vám to bohatě postačí. A pokud se trochu zamračí počasí, mějte po ruce Černého Ptera, Kavartea či Pexeso.

Zábava pro malé i větší

Předškolní děti ocení, když jim v koutku zahrady uděláte pískoviště, větší holčičky pak obdivně pokukují po zahradních domečcích. Kluky nadchne indiánské teepee, těm starším zkuste vytvořit jejich soukromé lanové centrum. Pokud je přiberete do party, až ho začnete tvořit, máte už tak postaráno o společnou zábavu na několik dní. A zapomenout nesmíme ani na trampolínu, bez ní už si zahradu snad ani neumíme představit.

Tags : děti na zahradějak zabavt děti na zahradězábava pro děti na zahradě
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response